şükela:  tümü | bugün
  • uzun yıllar para biriktirerek aldığım kır atı'mı koşarken yorulduğu ve susadığı için (bkz: ruşenali köroğlu at tedavisi ve rehabilitasyon merkezi)ne götürdüm.

beni merkezin girişinde karşılayan ayvaz isimli görevliye atımı teslim ettim ve kendisine atımın ne kadar değerli olduğunu anlattıktan sonra atımı öperek ayrıldım.

atımı merkeze teslim ettiğim hali
    http://hizliresim.com/mkgbp2

yaklaşık 2 gün sonra ayvaz bey tarafından aranarak atımın çok üzgün olduğunu, kesme şeker vererek moralini düzeltmeye çalıştıklarını ve 3-4 güne teslim edeceklerini söyledi.

atımın üstünde kalan (heybesinde) sigara tabakamı almaya gittiğimde atımın test sürüşünde ayağını burktuğunu ve haraya çekildiği söyledi.

etraftan soruşturarak atımın bulunduğu haraya gittiğimde atım nerdeyse pert olmuş şekilde ağlayan gözlerle etrafa bakıyordu.

yaptığım araştırmalarda tedavi merkezinde çalışan nalbant çırağı bolulu bey atımı teslim edeceğini söyleyerek almış ve aynı şahıs 115 promil ayranlı olarak atımın ayağını kırmış. resmini çektim.

http://hizliresim.com/6mvv8n

tedavi merkezi, hatalarını telafi etmek için pek bir şey yapmıyorlar. atımı satın alın diyorum yok efendim biz sadece tay alıyoruz diyorlar. atımı tedavi edin satın aradaki değer kaybını da ödeyin diyorum, yok yönetim kurulundan karar öyle çıkmadı diyorlar. kurul kararına göre atımı tedavi edeceklermiş, değer kaybını ödeyeceklermiş ve o sırada atsız kaldığım sürenin at kiralama bedelini vereceklermiş. ben de teklifi kabul edeceğimi söyleyip verdikleri taahhütler üzerinden sözleşme imzalamayı önerdim. fakat bunu kabul etmediler ve benim zaman kaybına neden olduğumu öne sürüp 1 haftalık at kirası bedelini vermemekle tehdit ettiler. üstüne atın tedavi edildiği tarihten değil de ayağı kırıldığı tarihi baz alacaklarını belirterek hatanın kendilerinde olmasına rağmen küçük hesapların peşine düştüler.
    bu kadar vurdumduymaz olmalarından dolayı lanet olsun bir an önce anlaşayım bitsin, kırık ayaktan dolayı oluşan değer kaybını da ne olursa kabul edeceğim dedim.

sonuç olarak; ben bu kadar başarısız bir yönetim ve lakayt tavırlar görmedim. yalanların da bini bir para. bu firmadan at almış, çekap yaptırmış, atınızı tedavi için merkeze vermiş olabilirsiniz. başınıza bu tarz olaylar gelebilir ve bunlara rağmen suçlu siz çıkabilirsiniz. bunlar, müşteriye değer vermeyen, yanlışlarını örtbas etmeye çalışan ve dahası güvenilmez bir firma. bugünden sonra anlaşma ihtimalim de yok, davamı açıyorum. ayrıca zaten (bkz: at ve binek hayvanları konfederasyonu)'a şikayet dosyası da açtım. umarım bunların lisansını iptal ettirip başkalarının da bu tarz sıkıntılar yaşamasının önüne geçerim.

not: bundan sonrası kadı efendinin vicdani kanaatine girdiğinden çok önemli bir gelişme olmadıkça edit yapmayacağım.
  • abicim harika yerleştirmişsin, uzun süredir böyle sesli gülmemiştim