• (bkz: #75455169)
    (bkz: #75820294)

çok uzun yazmayacağım yeteri kadar irdeledim bu adamı. artık gına geldi bu adamdan. gene ilk turdan evine döndü. 30-10-10 değil ama 29-12-8 yaparak sezonu bitirdi. bunu da maç başına 27 şut atarak başardı. oklahoma city thunder umarım neyin ne olduğunu artık anlar.

tanım: yanındaki oyunculara çizdiren ve performanslarını düşüren istatistik manyağı ex-mvp.
  • yanındakilerin performansını düşürüyor lafından gına geldi artık . kimin değerini düşürmüş merak ediyorum . hele ki turu kaybettikleri jazz maçında kendisinin hiç suçu yokken tüm suçu bu adama yüklemeniz için beyninizin olmaması gerekir .

paul george sezonun en önemli maçında sıçıp sıvar suçlu gene bu adam olur . sabah sabah ne içip de giriyorsunuz abi buraya merak ediyorum . maç son topa kadar kaldıysa bu adam sayesinde kaldı halen gelmiş ehehehe 43 şut kullandı abi yaa xd diyorsunuz . george ve melo sorumluluk almayı bile aklından geçirmezken bu adam maçı son topa kadar taşıdı .

yalnız sözlükte ne çok russ hateri ve durant fanı varmış . ezbere entry girmekten de bıkmadılar .
  • yaptıklarının pek savunacak tarafı yok elbette ama takım halinde tüm arkadaşları üzerine yatınca haliyle durumu kurtarmak adına zorlamaya başlayan da bir kardeşimizdir bu. durantula ile beraberken böyle bir şeye fazla ihtiyacı yoktu, beraber skor yükü çektiler ama kariyerlerinin sonuna gelmiş yıldız eskileriyle şampiyonluk imkansıza yakındır.

dün biten maçta kendisini videoya alan rakip taraftarın eline vurma teşebbüsünde bulunmuş. örnek teşkil etmemesi için nba tarafından ceza verilmeli kendisine...
  • araştırmadım ama eminim daha önce playoff ilk turunu 12 ribaund ortalamasıyla bitiren bir pg olmamıştır. bu adama balon diyenler var. normal sezonda istatistik kasıyor diyorlar. peki playofftaki ortalamaları ne olacak.
  • hakkında takas söylentileri başlamış oyuncu. link tabii takas edeceği oyuncuya 205 milyon $ vermek de yine okc yönetim dehası.

onu yönetebilecek bir koç ya da hayal dünyasından çıkaracak bir süper yıldızla eski günlerine dönebilir; eskiden de hafif kırıktı ama en azından soytarılık yapmıyordu. (bkz: #76367415)

aklıma gelen en mantıklı senaryo bu kontrolsüz gücün (bkz: gregg popovich)'in takımına gitmesi,popovich bizim ninja kaplumbağayı (bkz: üstad splinter) gibi adam eder o edemese adam edecek çok fazla aday yok. bu takası kuvvetlendiren bir diğer şık ise köylü kurnazı (bkz: kawhi leonard)'ın takımdan ayrılacak olması, o da takımına karşı geliştirdiği tavrın cezasını bulur(bkz: #76086926)

normalde k. leonard'a karşı r.westbrook çok cazip bir takas değildi ama k.leonard'ın sakatlığı ve profesyonel olmayan tavrı sonrası bu takas spurs için cazip; okc ise daha çok maddi sebeplerden dolayı böyle bir adım atıyor olmalı. (bkz: #72990216) o yüzden sözleşmesi bitmek üzere olan k.leonard okc için de cazip.
  • new york knicks hemen atlar. :)
  • amerikada nba ödüllerini oylayanların basketbol anlamayan bir grup olduğunun canlı kanıtı olan nba tarihinin gördüğü en bencil en umarsız oyuncu.

geçn sene de rezalet oynuyordu bu sende aynı rezalete imza attı, geçen sneden daha yüzdeli hücum etmesine, takımı daha fazla maç kazanmasına rağmen mvp finalisti bile olamadı.

peki geçen sene kawhi yada harden'ın suçu neydi.

tek faydası var bu başlık altında bu adamı övenlerin (bir de demarcus cousins) basketbol ile en ufak bir alakası ve bilgisi olmadığını not edebilirsiniz.
  • normal sezon mvp finalistlerinden biri olamamış. bu büyük bir skandaldır.

geçen sene mvp ödülünü kazanmıştı. bu sene de triple-double ortalama ile sezonu tamamladı ve takımı geçen seneye göre daha iyi derece ile tamamladı.

şimdi geçen sene mvp ödülü veren denyolar çıkıp açıklasın madem geçen sene neden russell'ı mvp seçerken bu sene mvp adayı bile yapmadıklarını. tablo daha olumluyken üstelik ne değişti

bu jüriler allstar smaç yarışmasının da içine etti, nba ödüllerinin de. rezalet kere rezalet.
  • yılın en iyi beşine bile seçilememiş. rezalet vol 2
  • demin izlediğim bir youtube videosunda westbrook'u eleştirenlerin bir toplamasını yapmışlar. yaptığının inanılmaz bir şey olduğunu söyleyenlerin hepsi ya aktif ya da emekli olan oyuncular. "istatistik kasıyor" diyenlerin hepsi ise hayatında eline top değmemiş yorumcular.

stephen jackson çok güzel bir şekilde olayı açıklamış;

"tek bir gecede triple double yapmak bile çok zor ben bir kere 1 asiste ihtiyaç duymuştum ve bütün takım ben o asisti alayım diye her pasımı potaya yolladı. bırakın triple double'ı, double double ortalama yapmak bile inanılmaz zor bir şey."
hesabın var mı? giriş yap