• karanlik bir sokaktasin ve evine dogru sessiz adimlarla ilerliyorsun. yolu goremiyorsun cunku cok sisli. ama yine de korkutmuyor seni bu durum. ilerliyorsun. gittikce yol uzuyor gibi geliyor sana. ve nihayet buyuk bir evin onune geliyorsun. bu evin kapisi cok buyuk, o kadar buyuk ki urkerek bir adim geriye atiyorsun bacaklarini bir anda. ba$in one eyik halde bekliyorsun. fakat bir dakka oda ne. kapinin ciriltisini duyar gibi oluyorsun. evet, evet kapi aciliyor. kafani hafifce kaldiriyor onuna bakmaya cali$iyorsun. onunde 1,80 - 1,90 boylarinda irice bir insan silueti. "kimsin, ne istiyorsun diye soruyor sana kalin bir sesle". sende evine gitmeye cali$tigini sis yuzunden kayboldugunu anlatiyorsun adama. sana inanmiyor. bir anda silahina davranip kafana dogru tutuyor. "son kez soruyorum kimsin diyor"
    sen afalliyor, olanlar kar$isinda korkunu gizliyemeden titremeye ba$liyorsun. soyleyemiyorsun kim oldugunu. sen korkunu yenmeye cali$irken adam coktan tetige basmi$ oluyor. merminin goz bebegine yakla$tigini hissettigin sirada.....
    gummmm.. diye yataktan du$uyorsun. kalkiyorsun gozlerinde bir ya$ ve huzunle. "ne oldu bana" "nerdeyim" diye geciriyorsun icinden. bakiyorsun ki evinde, sicacik yataginda gece saat: 4:00 sularinda korkunc bir ruya ile uykun bolunmu$. derin bir nefes aliyorsun ve dua ediyorsun ruyanin ortasinda uyandigina. dua ediyorsun o kotu ruyadan son anda kafayi kurtardigina.
  • (bkz: 10 dakika ara)
  • rüyanin yarisinda uyanilir, o güzel rüyaya tekrar dönebilmek için tekrar uyunur ve sabah kalkınca o rüyadan bi halt hatirlanmaz. gerceklesirse, bu daha sinir bozucu bi durum olabilir.
  • rüya güzelse hemen gözler tekrar kapatılır hatırlandığı kadarıyla rüyanın hayali kurulur bi bakmışsınız uykuya dalıp ** rüyaya kaldığınız yerden devam ediyorsunuzdur.*
  • en nefret ettiğim şey hele de rüya güzelse
    (bkz: rüyalar gerçek olsa)
  • rüyanın arasında uyandığımda bir iki kere o istediğim yere dönebildim. lucymi öyle birşey eğer yaptımsa şuan çok mutluyum
  • bi keresinde ben de hemen gözlerimi sıkı sıkı kapatmış, ruyaya kaldığım yerden devam etmiştim. çok enteresan bi olaydı bu benim için ve sanırım bir daha asla olmayacak.
    tanım: boktan bi durum. ya şöyle olsaydı ya böyle olsaydı diye düşün dur işin yoksa. ve sonunu asla öğreneme..
  • global bir ekşi yazarı için sıradan bir olay. rüyayı yarıda bırakıp çıkarlar.
hesabın var mı? giriş yap