• bu sabah yaptığım, iyi bir ayılma yöntemi. lakin feci acı veriyor uyarayım. anlatıyorum:

geç kalmış bir vatandaş olarak doğruca metro gişelerine ilerleyip, hiç hız kesmeden, öyle bukart falan da çıkarmadan tüm ağırlığınız ve gücünüzle geçişi sağlayan demir kollara çarpmak, acının etkisiyle iki büklüm olmak, size doğru koşan güvenlik görevlilerine doğru kuyruğu dik tutarak gülümsemek, sonra yavaşça elinize bukartınızı alıp alete tutmak, açılan gişeden salak salak gülümseyerek geçmek ve asansöre kendini zor atmak.

asansörde gözyaşlarıma engel olmak için çok çabaladım, iç organlarım yer değiştirdi resmen. midemden nefes alıp karaciğerimden karaciğerimden ağlıyorum şu an. her sabah düşünmeden otomatik olarak yaptığım şeyi bana bu sabah yaptırmayan beyin ne bekliyordu acaba? gişelerden bukart basmadan süzülerek geçebileceğimi mi?
  • şahsen favorim, yataktan kalkıp denize girmek. (hmm... belki önce bi tuvalet ziyareti)

yüzeyde çıp çıp yüzmek yerine, o su kütlesinin içinde biraz zaman geçirmek. dalıp dalıp çıkmak.
  • uyanır uyanmaz yataktan halı üzerine çivi gibi çakılarak komando dansı yapmak.
  • uyanir uyanmaz yakilan sigara bitene kadar bir bardak kahve yapip, kahveyle beraber bir sigara daha icerken sozluge bakmak.
  • eşi iş seyahatinde olan bir kişinin evinde sabahlanacaksa kocaya "karın seni aldatıyor bir dost!" mesajı çekmek sabah ayılmanın en kesin yolu olacaktır.
    eğer ki boş bulunup sabah erkenden kendiniz ayılmazsanız muhakkak ayıltılacaksınızdır!
  • akşam içerken abartmamak* ve sabah adam gibi uyanmak (bkz: türk deyimlerinde ataerkillik sorunsalı)
  • ... kaynamış suya altı kaşık nescafe atıp yüksek sesle rammstein dinlemek.
  • kafayi soguk suyun altina sokup shok etkisi yapmak
    buzdolabini acip su diye vodkayi dikmek
    klozetin kapagi kapaliyken isemeye calismak
    ranzanin alt katinda sanip kendini bosluga birakmak
  • bir kaset kaydedip, oluşturduğunuz playlistde manowar*, metallica*, iron maiden* özellikle de soulfly* barindirmaniz ve sabah uyandiginizda bunu dinlemeye baslamaniz en iyi cozumdur. mumkunse walkman ile dinleyin.
  • (bkz: oral sex)
hesabın var mı? giriş yap