• gözlerimizi açıp uyandıktan sonra zihnimizde ilk cereyan eden hissiyat ve fikirlerdir. mesela " bugün de bok gibi olacak" gibi.

edit: imla
  • dün gece o kadar geç yatmayacaktım ama kararlıyım bu gece erkenden yatıcağım diye söylenen günün ilk düşüncesi ve ilk yalanıdır.
  • okula gideceksem: yine sktiminin buca yolunu kim çekecek ya offf..
    annem/ablam öperek uyandırmaya çalışıyorsa: bu nedir ya ıslak ıslak iğrenç.
    alarmla uyanıyorsam: keşke 3 te yatmasaydım 4 saatlik uykuyla güne mi başlanır mk.
    kendi kendime uyandıysam: ohaaa saat kaç olmuş 9 saattir uyuyorum lanet olsun.

özet: normalde bu kadar agresif değilimdir. sadece sabahları biraz çekilmez oluyorum. mutsuzum sanırım..
  • "ne zaman yataktan çıkabileceğim?"

(bkz: sabah ereksiyonu)
  • yine ölmemişim aq.
  • • üfff bi yarım saat daha uyusam
    . işe geç kalırım ama
    • yarım saat gecikmeyle batmaz. koy koy kafayı yastığa. ohh misss yumuşacık yastık.
    . diyosun...
    •z z z z z z z
  • bir onceki gece modunuza gore degisiklik gosterecek dusuncelerdir. eglenmis, dinlenmis yataga mutlu mesut gitmisseniz o zaman "hadi kalkalim da ise gidelim bari" gibi sinir stres seviyesi cok da yuksek olmayan dusunceler sarar aklinizi. esinize sinirli bir sekilde gittiyseniz yataga ve sorun hallolmadan uykuya gecildiyse ertesi sabah yataktan cikmak hic de zor olmayacaktir kanimca "ulan bir an once kalkayim da giyineyim" dusuncesi olabilir mesela. ozellikle cuma sabahlari akla gelen dusunceleri bir onceki gunun modu pek de etkilemez. hafta sonuna girisin ve sonsuz tembelligin habercisi olan cuma gunu "yasasin ulan hafta sonu geldi bugunu de bitirdim mi tamam" seklinde bir dusunce gelebilir akla mesela. en fenasi da pazartesi sabahlari kalkma olayidir... bi turlu sevemedim su pazartesiyi yahu.
  • acaba bu sabah duş almasam ne olur?
  • saat kaç acaba ?
  • - saat 9'da ofiste olmam lazım. saat daha yedi buçuk. kahvaltı yapmam, köşedeki börekçiden iki poğaça yesem yeter. bugün de duş almayım yea nolcak. pfffss mis gibi kokuyorum. sıkıntı yok. gömleğim pantalonum da askıdaydı, buruşmamıştır, ütülemeye gerek yok. çişim de gelmemiş. en iyisi bi yarım saat sonraya kurayım saatimi. yarım saat uyusam alırım uykumu. evet, evet, yarım saat sonra uyanırım.

(bkz: uyanamadı)
hesabın var mı? giriş yap