• (bkz: kafa siken dinci zırvaları)

tanım : hayır bu bkz ı kullanmayayım diyorum , arkadaş bu duruma nasıl yorum getirilir bilemiyorum dedirten başlık

hadi sizin dilinizden konuşalım

olm neden bu kuran' da geçen hak hukuk adalet konularından fetvaları kaale almıyorsunuz da , 2022 yılında kılla tüyle uğraşıyorsunuz

neden lan bana bir anlatın merakımı yeneyim
  • araplar'ın çoğunun ayvayı yediğini gösteren fetva. o değil de; bu cennete "o giremez, bu giremez" diye diye kimseyi bırakmadınız lan! kim girecek bu cennete, taptığınız şeyhleriniz mi?

edit: koskoca kâinatı yaratan allah saçla başla uğraşmaz, insan olmayı öğütler. fıtratın değişmesi için kendine kuyruk, üçüncü bacak ya da kol taktırman lazım, saç taktırmak dediği konu, o çağlarda peruk benzeri bir şey olabilir en fazla. bununla da fıtrat değişmez. kulaktan dolma bilgilerin dinde yeri yoktur, önce onu öğrenin.
  • arabic guylar yarragi yemişko
  • peki çükünün ucunu kestiren?
    yani bir nevi çüke estetik operasyon yaptıran?
  • tarikatına göre değişiyor bu fetva. ben de saç ektirdim. aşırı dindar bir komşum çok beğendi. o da ektirmeye karar verdi. önce tarikatından hocalara sordu caiz mi diye. caiz demişler. 24 saati din ile geçen adam kimseden gizlemeden saç ektirdi.

saç ektirmek isteyip de tarikatından izin alamayan varsa yazsın bana. komşumun tarikatını öğrenip söylerim size. transfer olursunuz hemen.
  • haberde öyle yazmıyor falan demişsiniz de gerçekten sorun bu mu sizce olm? "saç ekimi yasak değilmiş, oh" mu diyelim?

lan birinci dünyada neler oluyor, neler yapılıyor biz nelerle uğraşıyoruz... bunları yazıyor olmam bile garip geliyor bana.

ortaçağda oluyordu bunlar, "cadılar" falan yakılıyordu vs. sonra bi reform bi rönesans millet uçtu. ortadoğu asla geçemiyor bu eşikten.

bi de "o zamanlar saç ekimi yoktu zaten yalan haber" demiş biri, inanılmazsınız valla. gerçi kime ne anlatıyorum ya...
  • yok öyle dedi yok böyle dedi sikimde değil! ama şunu merak ediyorum; ya arkadaş bu dinin ilgi sahasına girmeyen hiç mi bir iş olmaz!
  • lanetlenme islamda çok sıradan bir tedbir olduğundan iyice anlamını yitirdi artık. onu yaparsan lanet, bunu yapmazsan lanet. melekler sabahlara kadar lanet edip duruyorlar mütemadiyen. ben mesela yıllardır cumaya gitmediğim için kalbim mühürlü ve lanetliyim. sen sevgili merve, kocan isteyip de vermediysen lanetli bir kaltaksın bebişim. başının ağrıyor olması hafifletici neden bile değil. kocanın mübarek kamış-ı şerifini geri çevirmeye sen kim köpeksin?

bu sefer de saç ektiren,kaş aldıran, yürek hoplatan falan lanetlenmiş işte. yarın yeni düzenlemeler de gelir. gün gelecek lanetlenmeyen kalmayacak. işte biz o gün ya tükeneceğiz ya da birileri ve bişeyler lanetimizde boğulacak...
  • arapların çoğunun lanetlendiğini anlatan fetva! sağlık turizmi baltalanır benden söylemesi.
  • içişleri bakanlığı'nın fetvası mı bu ?
hesabın var mı? giriş yap