• saç kurutma makinesinin çıkardığı sürekli, meditatif ses eşliğinde günün yorgunluğunu atan ve iç huzuru bulan insan modeli.(bkz: meditasyon)
  • oha evet o benim! yıllar yılı kendimde bir anormallik, bir olağandışılık aradım durdum, bu huyumdan utandım, herkeslerden sakladım. meğer başkalarına da oluyomuş aynı şey. artık başımı gururla eğildiği düzlemden kaldırım omuzlarımı dikleştirebilirim. var ulan böyle bi şey. oh mis. yaydığı sıcak hava zaten müthiş de o vuuvuuu sesi yok mu o vuuvuu sesi. amanın kendimden geçiyorum ben. banyoya girmeyi girince de çıkıp saçımı kurutmayı hevesle bekliyorum, saç kurutma makinesi çalıştıkça ben medite oluyor (bkz: medite olmak) huzurla doluyorum. mırıldıyorum bazı bazı. evet.
  • uğruna 6-7 saç kurutma makinesi feda ettiğim eylem. saç kurutma makinesi sesinin her türlüsüne aşığım adeta. mesela şu an bilgisayarımın fanı buna benzer bi ses çıkarıyo, temizlenmesi gerek. peki temizliyecek miyim? tıhaha tabi ki hayır lan, seviyorum bu sesi.

kısacası o kesintisiz vuuuuu sesinin verdiği dinginlik ve titreşimle trans'a geçmektedir.
  • elektrikli supurgeyle yapılanı da vardır bunun.
  • benimdir bu insan. o çıkan ses artı sıcaklık beni kendimden geçirip rahatlatıcı etki yapıyor resmen.
  • ben olabilirimdir. süpürge ile de aram iyi, çocukken ağladığımda annem süpürge çalıştırırmış susturmak için. sinirliysem sinirim geçiyor, hatta kedi gibi mayışıyorum. yalnız bunun bilimsel bir adı vardı sanırım:

(bkz: kolik)

edit: kolik bebeklerde oluyor normalde, biz neden atlatamamışız acaba bunca sene?
  • yaran yanlış okumalar
hesabın var mı? giriş yap