• yanında bez parçası taşısaydı mağdur olmayacak kızdı..

örnek olarak trafikte alkol alan bayanlar direksiyon başına geçtiği zaman türbanını takıyor, polis çevirmesi olduğu zaman bizim idiot kolluk kuvvetlerimizi hipnoz ederek çeviriye uğramadan yoluna devam ediyor.

bize de sakal bırakıp sarık taşımak düşüyor.
  • ''sınava girseydi de sonra kontrol edilseydi o olup olmadığı'' dedirten mağdur kız. yapılamıyor mu böyle bir şey. adını al, sınavdan sonra istediğin kadar kontrol et o mu değil mi diye. yeri bellidir yurdu bellidir. salak bu adamlar ya.

(bkz: malsınız lan siz mal)
  • türkiye'de insanların hayatının ne kadar kolay mahvedilebildiğini bir kez daha gördüğümüz olay.

siyah beyaz çıktı bile geçerliyken nasıl sorun olabildiğini anlayamadım.
  • ne yazık ki sistemin geldiği nokta bu. fotoğraftakine benzemiyorsanız görevlilerin sizi sınava almama lüksü var. objektif bir değerlendirmeden ziyade tamamen sınav görevlilerinin insafına terkedilmiş adaylar.
  • vatandaşın kafasına bizzat sıkan polislerin bile ne kadar zamanda yargı önüne çıkarıldığı düşününce maalesef çaresiz olduğu düşünülen kızdır.

ösym bile müdahil olabilir polislerin davasına, "biz demiştik efendim saçınızı boyatmayın" diyebilir.

peki, bu kızcağız sahtekârsa, ilk oturuma sokanlar görevi ihmalden yargılanmalı o halde.
  • emin değilim ama baş örtüsü takıp girseydi, başını açtırmazlardı muhtemelen. bu saatten sonra kızın yapabileceği tek şey mahkeye başvurmak, ki o da sonuç vermeyecektir muhtemelen. geçmiş olsun diyoruz, yazık olmuş emeklerine.
  • bir oç yüzünden mağdur olmuş kızcağız. ben ayar oldum burada yeminlen.
  • ortada başı kapalı olsaydı sınava alınacağı gibi bir gerçek olan kız. fakat diğer türlü de fotoğraftan çok farklı be, yani profesyonel makyaj mı yapmış ne yapmış bu nasıl fark.

http://www.radikal.com.tr/…ogretmen_olamadi-1200577
  • bez parçası taşısaydı mağdur olmazdı demenin de en az kendi yaşadığı olay kadar içler acıttığı ülkede yaşayan kızdır.

insanları katagorileştirelim varsın.
    şekle şemale sokalım.
    yeter ki insanlık vasfından çıkartalım.(!)
    insan olduğu için değer vermeyelim de saçı başka renk boyalı veya başında örtüsü var diye mağdur edelim.

bu memleketin vatandaşı olarak mutlu olmasın kimse... güvende olmasın yeter ki.

bu şartları oluşturacak nicelerini de para vererek görevli kılalım.

ah ah!!
    zehir doluyor ağızlara da memleket isterim diye haykırası geliyor insanın.
  • sınava alınmaması tamamen görevlilerin bilgisizliğinden kaynaklanan kız.

sınav tutanağında bile yazıyor, kimliğinden şüphe duyduğunuz bir kişi hakkında sınav sonrasında tutanak tutulması gerekiyor. normalde salon başkanının sınava girecek adaydan kendi el yazısı ile yazılmış ana baba adı, nereli olduğu, okuduğu bölüm vs. gibi genel bilgilerini içeren ve herhangi bir kimlik uyuşmazlığı olduğu taktirde bütün sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul eden ve son 6 aylık bir fotoğrafını 5 gün içinde ösym'ye göndereceğini taahhüt eden bir dilekçe yazdırılması gerekiyor. yani sınava almama gibi bir şey söz konusu değil. önemli olan bu şüpheli durumu ösym'ye bildirmek, artık konu aday ile ösym arasında çözülmesi gereken bir şey oluyor.

aynı şey cumartesi günü salon başkanı olduğum salonda benim de başıma geldi. aday, giriş belgesindeki haline hiç benzemiyordu, bina sorumlusu ve polisler de baktılar, hiç birimiz benzetemedik. adam hastalık geçirdim o zaman çok kiloluydum falan dedi. ösym sorumlusunu aradık ve tutanak tutup sınava almamızı söyledi, dediğim şekilde de adaya kendi yazısıyla dilekçe yazdırdık. hatta sınav evraklarından çıkan tutanağı okuduktan sonra ona uygun olarak tekrar tutanak tuttum. ben görevimi yaptım, kimliğini ispat etmek artık onun yükümlülüğünde. belki dediği gibi gerçekten hastalık geçirdi, bunu ben bilemem ama sınava almayıp emeğini hiçe saymak da ne benim ne de diğer görevlilerin yapabileceği bir şey değil. yazık olmuş, umarım hakkını arar.
hesabın var mı? giriş yap