• çolpan ilhan ve sadri alışık,senaryosunu atilla ilhan ın,ali kaptanoğlu takma ismıyle yazdığı yalnızlar rıhtımı isimli filmde birbirlerine aşık olmuşlar.
  • turk sinemasinin gordugu en buyuk aktorlerden biridir. feci aglatir.
  • cok da guzel sarki soyleyen tiyatro/sinema sanatcimiz. bir filminde ben seni unutmak icin sevmedim sarkisini soylemistir, hem de zeki pasa'dan bile daha iyi.
  • "karıya bak, süngüye davran!"
  • filmlerinde eski istanbul ogelerine cok sık rastlanan ve salaş meyhane ortamlarına hayran bırakan yüce insan.
  • "hey yavrum hey" lafını çok kullanır filmlerinde. hem çok hüzünlendiğinde, hem de çok sevindiğinde. tek farkı söyleyişteki tonlamadır. tıpkı hababam sınıfının müziği gibi....
  • filmleri geceleri herkesin uyuduğu saatlerde tv'lerde döndürülüyor. herkes uyuyor, kimse bilmiyor, biz geceleri kavuşuyoruz...
  • ah güzel istanbul ile bize istanbul beyefendiliğinin ne demek olduğunu öğreten türk sinemasının en büyük ustasıydı. girdiği her kılığın hakkını veren bir adamdı. çok sigara içerdi, hem sipahi hem de iki paket...ciğerleri dayanmadı. amerika'lara ciğerini değiştirmeye gitti. ama o ciğerler de para etmedi. vakti geldi, gitti... yetişemedik onu perdede görmeye...

bazen sadri babayla karşılıklı rakı içeriz. masamda resmi durur, tam karşımda... bir sigara da ona yakarım. küllükte ööyle durur ama sigarasız sadri alışık'a alışık değilim. müjganın haline ağlarız,bazen de istanbul'un haline.. ben nihavent severim, o hicaz sever... pikapta o ağacın altını anmaz olur muyum hiç çalar...resmi pek neşeli ama değerini öbür tarafta anlamış olacaklar ki acı acı gülümsüyor sadri baba. şarkıdan da olabilir gülümsemesi. ne de olsa hicaz, en sevdiği makam. belki de istanbul'un haline gülüyordur, en güzel zamanlarını ben yaşadım diye...
    geçenlerde söz aldı benden, miyadım dolunca o da beni misafir edecekmiş mekanında...
  • her nedense zihnimdeki en canli goruntusu o ne$eli hali degil de "a$k bu mu sevda bu mu?" yu soylerken ki mutsuz halidir.
hesabın var mı? giriş yap