aynı isimde "şahsiyet" başlığı da var
  • 4-5-6 da bitti

7-8-9 için kaç ay beklememiz gerekiyor acaba?
  • senaryosunda kopukluklar var;

spoiler....

-kimse söz etmemiş ama geçen bölümlerin birinde deva kavga ediyor gözü morarmış bir şekilde eve geliyor “gözüne ne oldu ?” diye soran yok.

-deva arabayı alıp gidiyor agah bey panik oluyor ama ertesi sabah hiçbir şey olmamış gibi kahvaltı masasında görüyoruz aileyi.

-ilk 3 bölümle sonra ki 3 bölüm bahsedildiği gibi alakasız bir durum oluşturuyor.

-deva ile kız arkadaşı kapıyı zorlarken agah bey’in kedi kostümünü giymesine anlam veremedim. kapıyı açtıklarında nasıl bir tepki ile karşılaşacağını sanıyordu ?

-deva ile agah bey barda içki içerken plazmanın altında yazan cümlenin rastgele olduğunu düşünmüyorum.

-psikopat polis klişesi de gazeteci de çok karikatür.

haluk bilginer için ve sıradışı bir iş olduğu için bazı şeylere göz yumuyorum.
  • agahin renkli coraplari muhtesem,hele ilk bolumdeki yesil coraplar :d
  • --- spoiler ---
    bence olay sadece "kamburada yanan ev" değil. yanan evin altından da çok şey çıkacak tabii ama olay aslında kambura'nın rezil bir yer olması (en azından agah'ın gözünde), işlenen her suçun üzerinin örtülmesi. 7-8-9. bölümlerde de pezevenk sungur çıkar ortaya, bu sefer onun üzerine gidilir, bana öyle geliyor. dizinin en başında 2007 2012 yıllarından (sayılardan emin değilim) sahneler var. agah bey mehmet yurtgil'i öldürmeye teşebbüs ediyor, ama tetiği çekemiyor. sonra yıl 2018 oluyor ve adamı yeniden öldürmeye karar veriyor. bu hakim ne yaptı da agah 10 senedir öldürmek istiyor? rüşvet aldığı söyleniyor, ama bu rüşvet aldığı davanın kesinlikle yanan evle ilgisi yok, zira polis raporunda evin sigara izmaritiyle yandığı ve halkın söndürmek için toplandığı söyleniyor, yani ortada açılmış bir dava bile yok. yani asıl mesele "yanan ev" değil, başka bir şey, ama ne olduğunu hala bilmiyoruz. mehmet yurtgil ile kambura arasında bir bağlantı çıkacak mı onu da merak ediyorum, sebebi de polislerin bu konuyu henüz araştırmamış olması.
    ilk bölümlerde agah'ın kurbanlarıyla konuşmaları tuhaf geliyordu biraz, soğukkanlı katil tamam anladık da her şeyi anlatıyor alakasız şeyler söylüyor diyordum kendi kendime. fakat tamirhanede işlediği cinayetten sonra nedenini anladım. girdi dükkana öldüreceği adama iki saat hikaye anlattı. o kadar yalnız ki agah bey, kedisi münir de yok artık, derdini dinleyen kimse yok yani. o da artık kurbanlarına, yabancı olduğu insanlara başına gelenleri, anılarını anlatıyor, olmadı kendi kendine konuşuyor.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

bugüne kadar izlediğim en iyi türk dizisi oldu şimdiden. şahsen türk dizilerindeki konuyu gereksiz uzatmalar,saçma ayrıntılar yok denecek kadar az. kurgu çok iyi gidiyor izledikçe tansiyon yükseliyor 1. bölümden 6. bölüme artan ivme daha da hızlanarak devam edicek gibi duruyor. süveyda'nın konuşmayı bırakma olayı ilginç ve kendimi ona benzetmemi sağlayan ilginç bir detay. agah beyimizi çok özletmeden yenilerini bekliyoruz efenim.
    --- spoiler ---
  • son bölümde bürokrasinin yozlaşmasını ve ırkçılığı avrupai ve anadolu tarzında birleştirip göstermeye çalışmışlar, boş bir dizi olmadığını düşünüyorum en azından bir şey anlatma dertleri var
  • --- spoiler ---
    4. bölümde müjde ar'ın markette kasabın önünde olan sahne (bkz: iffet) filmine gönderme yapmıştır.
    müjde ar
    --- spoiler ---
  • son üç bölümünü bir oturuşta bitirdiğim dizi. şimdi yaklaşık 20 gün yeni bölümleri nasıl bekleyeceğiz bilmiyorum. tüm çevreme zehri saldım, sevdiğim herkesin izle diye başının etini yiyorum. ne olur hep böyle kalsın, çok güzel arkadaş. ve kesinlikle son 3 bölüm ilk 3'ten bile daha iyiydi.

seviyorum agah abi.
  • cansu dere'nin son derece zorlama durduğu dizi. karakter bir türlü oturmuyor. bundan sonraki bölümlerde oturmasını bekliyoruz. bunun dışında haluk bilginer sen nasıl bir oyuncusun demek istiyorum. kiralık katil olursun,gözü dönmüş koca olursun,aile babası da olursun. hepsi mi sana yakışır?

şebnem bozoklu da inanamadığım bir şekilde aşırı yakışmış role. kendisini komedi oyunculuğuna yakıştıranlar bir daha izlesin. kadın resmen oyunculuk dersi veriyor,helal olsun be.

yaratıcılığı,olay örgüsü,teması çok güzel. agah bey'in eski istanbullu olması,yaşından ve tecrübelerinden beslenen bir karakter olması...

puhu tv'nin açık ara şu an en güzel dizisi. hikaye aslında türk yapısına çok uygun olmasa bile dip kadar zorlama durmuyor. hikaye nereye gider bilinmez ama bu tarz diziler televizyonun ne kadar çöplük olduğunu daha da çok ortaya koyuyor.
  • (bkz: #75138497) durumunu yazmayı planlıyorken bir de baktım ki yazılmış. teşekkürler renktaş.

ayrıca 6. bölüm'deki ufuk karakterinin yanan ev önündeki performansı da bana fazlasıyla bana bir şeyhler oluyor'daki altan erkeklinin o mükemmel oyunculuğunun tadını verdi. oğlu falan mı acaba bile dedim *

edit: onur yar imiş efendim ufuk karakterinin adı.
hesabın var mı? giriş yap