• boşnakça ve muadili dillerde sancak.
  • bir boşnak restoranı.
  • süper ötesi pideli köfte yapan yer. salçalı su yerine muazzam bir sos ile.
  • saatlerce oturup mide spazmi gecirebilirdim sandalyeleri biraz daha rahat olsaydi. istanbulun obur tarafindan kosarak gelecek kadar lezzetli ve degisik.
  • pendik marina subesinde 50'lik bira yok. sadece 33'luk alabiliyorsunuz.

bu yeterince sacma degilmiscesine buna sasirmaniz da garsonu sasirtiyor. baya bildigin tuhaf buldu saskinligimi.

ulan geldim 30 yasina, kendimi bildim bileli alkol tuketiyorum, hayatimda ilk defa sadece 33'luk bira servisi yapan bir yer goruyorum. kafaniz cok guzelmis.
  • methini duyduk, gelelim dedik bugun. hava guzel, saat 16, disarida oturucaz tabii. elimizde de pasa var bizim irish setter. geldik, disarida 1 tane masa dolu degil. pasa'yi da yemek yerken tutacagiz tabii ki serbest birakacak halimiz yok, 15 yildir kopek besliyoruz. o anda "affiniza siginarak, kopekle olmaz." lafi gelince sef garson'dan, sandzak maceramiz oylece bitmis oldu. bir daha kopeksiz de gelmem, ayiptir.

ps: pendik marinada her yerde kopekle oturabiliyoruz.
  • kendi yaptıkları acı hardalları oldukça başarılı ve dışarıya satılan restoran. güzel et seçimiyle birlikte ideal.

not: acı hardalın tadını bilmeyenler gaza gelmesinler, yamulabilirler.
  • sırbistan ile karadağ arasında merkezi novi pazarolan bölge(bkz: yeni pazar).ismi osmanlıca sancaktan gelir.bölge nüfusu ağırlıklı olarak müslüman ve boşnaklardan oluşur.tabi sırplar için bu türkler demek oluyor.
  • dün kahvaltıya gittim buraya. çok iddialı değilim, neticede her yerde kahvatı yapmadım ama buradan daha iyisini bulabilme olasılığınız pek yüksek değil. sofraya gelen her şey çok çok lezzetliydi. tarih itibariyle kişi başı 35 lira. açık büfe değil serpme. çay limitsiz.
  • tuzla viamarine icerisindeki restoranlarinda nusret’ten daha pahaliya et satan, ustelik bunu izgaradan masaniza gelene kadar eti sogutmayi basararak yapan bir acayip mekan. epeydir boyle kazikanmamistik dun aksam rahatladik.
hesabın var mı? giriş yap