• güzel filme benziyor ya.ben gidicem eğlendirir cem gelinoglunun içine girdiği her yapım guzel bence.

cumali ceber denen salak filmi 1200le çarpıp 10a böler.
  • lüks hayatların olmadığı, manken gibi kadınların oynamadığı, çoğumuzun hayatının içinde bulunan karakterlerin olduğu film. adm bütün mermilerini fragmanda harcamamış. uzun zamandır bir film bu kadar güldürmemişti. canınız sıkkın, kafanızı dağıtmaya ihtiyacınız varsa, gidin bi görün derim.
  • "ali kundilli'nin hatrına gittim" diyenler var beyler.durumun vahametinin farkında mısınız?
  • sebahattin karakterinin bana my name is earl'deki earl karakterini hatırlattığı film.

saçların dağınıklığını görünce dedim ''bu earl''. konu da yanıltmadı. geçmişte kırdığı insanlardan af diliyor.

bir samanyolu dizisi vardı yıllar önce. o da my name is earl'in bir kopyasıydı. sırf my name is earl sevgimden izlemiştim. bunu da izlemeyi düşünüyorum ama o fragman nedir öyle? herkes altta cumali ceber'le karşılaştırmış. ''o da küfürlü ama bu daha az küfürlü, o yüzden buna gidin.'' küfürden başka bir şeye gülemeyecekmişiz gibi bir algı oluşmaya başlamış insanlarda artık. ''tabi küfür olacak ama az olacak.'' kafası almış başını gitmiş.

kadro iyi gibi duruyor. sinan bengier*, caner özyurtlu var. umarım sadece küfürlü espriler fragmandadır. yoksa espriler ''içimde kanser olacağına, dışımda konser olsun.'' seviyesindeyse geçmiş olsun.
  • ya cumali ceber saçmalığı varken karşılaştırılmıştı bu film, 'lan o kadar da değildir' filan mantığıyla izleyeceğime karar vermiştim. uçtu be abi uzun süredir bu kadar gülmemiştim. 2008'de recep ivedik çıktığında çok absürt, ekstra bir karakterdi ve döneme göre efsane güldürmüştü. bu da benim için öyle bir etki bıraktı.
  • baslik altindaki entrylerin yuzde 20si iki tane yazara ait. reklam kokusu var. sırf bu sebepten dolayi gidip izlemeyecem. malum ortamlarda izlemeyi planladigim filmdir.
  • “sebahattin, ödesene borcunu piç” repliğiyle hafızama kazınmış film... klişe bir senaryoya sahip olsa da, samimi bir şekilde güldürebilen ender filmlerden...
  • baya baya güldüğüm bir film oldu tamamen cem gelinoğlu faktöründen beğendim başkası oynasa sıkıcı olurdu muhtemelen
  • cem gelinoğlu'nun mizahını seviyorum. ali kundilli filmleri çok iyi olmasa da, eğlendirici filmlerdi. o yüzden bu filme de bir şans vermek istedim ve hiç pişman olmadım. bu sefer daha çok özenilmiş ve emek verilmiş. ayrıca oyuncu kadrosu da başarılı seçilmiş. tanıdık yüzler görmek güzeldi.

cem gelinoğlu bu tarzını korumaya devam ettiği sürece yaptığı filmler izlenir.
  • gayet başarılı ve olmuş bir film. sonda cem gelinoğlu'nun sesinden "hayat mı bu"yu dinlemek de çok keyifliydi. reyis bu tarzda devam et güldür yüzümüzü.
hesabın var mı? giriş yap