• $argoz seklinde okundugunda sarap+gazoz karisimindan olusan guzel bir ickiyi anlatan kelime.
  • beyaz ankara sarabi ve fruko gazozu karistirilarak yapilanin tadina doyum olmaz. tadi beyaz kopuklu saraplara benzer.
  • evin sarabi ve sprite ile yapilinca, ikinci bardaktan sonra hassas bunyeleri sarhoslukla bas basa birakan, yaz aksamlarinin ideal ickisi. sarap-gazozun kisaltilmisi.
  • gecen pazar yapimini ogrendigim icki karisimi. iki olcu ucuz sarapla bir olcu ucuz gazoz karistirilir, kafadaki tum anti-tezler yok edilir ben bunu niye iciyorum yahu? deli miyim neyim? afiyetle icilir.
  • efes güneşi ve sensun gazoz kullanılarak yapıldığında gayet ekonomik olan, bütçeyi sarsmayan güzel bir karışımdır.
  • parasız zamanların yegane kurtarıcısı*

parasızlığın durumuna göre mantarsız şaraplara*,
    gazoz da sprite dan sensun'a kadar yolu var...
    tadı farklı olur,ne şarap ne gazozdur aslında ama sarhoş eden gazozdur daha çok.
    içkiye alışık olmayan birisiyle illede içmek istiyorsanız*tercih edilebilir..
  • alkol seker karisiminin insani vuran etkisini gozlemlemek icin birebir icki... ucuzdur ogrencilerin ickisidir benim gozumde... her turlu universite senliklerinde en cok tuketilen ickilerdendir. tabii bunun biraz daha palazlanmis hali icinse (bkz: sangria)
  • günahkar eden bi içkidir bu.. ee'dir, kaka'dır..
  • şarabı daha da tatlandırıp kana daha bir karışkan,daha vurucu ve en nihayetinde ekonomik hale getirmenin bir öğrenci yolu.ytü'lülerin ve evin önünün tercihi*

(bkz: olsa da içsek)
  • acildiktan sonra bekleyince bozulmayan bir sarapla yapiyorsaniz bir iki saat bekletmek tadini cok degistirir.sprite 7up gibi limonlu gazozlar asla kullanilmamali fruko uludag camlica gibi sade gazozlar tercih edilmelidir. kisinin zevkine gore oran degistirilebilir ama likir likir icilesi, birkac saatte komaya goturesi bir icki isteyenler icin %50 gazoz %50 sarap idealdir.
hesabın var mı? giriş yap