• daha üç gün öncesinde hastanede parmak izi verip işlem yaptığını unutan artistin serzenişi.
  • 5 yılda bir verilmesi zorunludur.
    ayrıca schengen vizesi almak isteyen her ülkenin vatandaşı bunu yapıyor.

amerika da vize istediği her ülkenin vatandaşından parmak izi istiyor.
    yani öyle atla deve bir durum değil.
  • parmak izinizi bıraktıracak bir suç işlediğiniz bir anda pasaport aldığınız aklınıza gelirde izleri yok ederseniz, insanı o kadar da aşağılayacak bir durum değildir.
  • fazlasıyla gerekli bir uygulama ben kimseyi parmak izi almadan eve almam mesela
  • schengen ülkesine gitmek zorunluluk olmadığı için zorunluluk değildir. gitmezseniz almıyorlar.
  • goyaym da yuvarlan kardeşimiz için mümkünse tüm schengen vizesi alma kuralları kaldırılsın.

amerika başkanı dahil herkesi arayın. yoksa ne onursuzluğumuz kalacak ne de şerefsizliğimiz.
  • suçlarımı hep eldiven kullanarak işlediğim için beni etkilemeyen uygulama.
  • sınıf farkı dayatan orta çağ sisteminin yeni hali. avrupa'nın karanlık geçmişi ve tarihi; bu bilimsel uygulamanın iyi niyetle kullanılmayacağı inancını artırıyor. bence avrupa bilinci eşitlik özgürlük hürriyet kavramlarını insanlık için değil; belli sınıf ve zümreler için imtiyaz olarak vermektedir. oysa ımmanuel kant bir söyleminde insanın dünyayı tanıma ve gezme özgürlüğünden bahseder. bu özgürlüğün sağlanamadığı yerler insanlığın yeşerdiği yerler değildir.
  • senden parmak izi alinmasina sebebiyet veren yonetime cat dedirten durum. para kazandiriyormussun bir de o ulkeye. neremle gulecegimi bilemedim. sanki milano montenapoleone'ye bir valiz parayla gidip valizi orada birakan arap turist. yavrucum avrupa'ya giden turk turistin cogu turkiye menseili turlarla giderler. gittikleri yerlerde de cok para harcamazlar. varligi hissedilmeyenin yoklugu da hissedilmez.
  • bu konuyla ilgili bir detayı paylaşmak istiyorum efendim siz değerli vize maduru türk vatandaşları ile;

eğer bir kere parmak izi verdiyseniz schengen vizenizin alt kısmında “vıs” şeklinde bir ibare yer alır. bu ibare schengen’e dahil üye ülkelerin sisteminde “bu adam parmak izi vermiştir”anlamına gelir. kural gereği, bir kere parmak izi veren başvuru sahibi, sonraki ilk parmak izini 5 yıl sonra verir.
    kısaca parmak izi verme zorunluluğu 5 yılda birdir. eğer son aldığınız schengen vizesinde “vıs” ibaresi varsa (ki alt kısımda yer alır) 5 yıl içinde parmak izi vermenize gerek yoktur.

ben mi?
    ben yeni zelanda vatadaşıyım, fakir alsın amk schengen vizesini.
hesabın var mı? giriş yap