• programına çıkardığı katile, öldürdüğü kadının oğluna dair "niye senin çıkmandan rahatsız oluyor" diye sorabilen kişi.

bu ülke 90' lı yıllarda reha muhtar' ın ana haberlerini gördü, 2000' li yıllarda mehmet ali erbil' in canlı yayında yaptığı saçmalıkları gördü, 2010' lu yıllarda yandaş-paralel televizyon kanallarının insanların savunma hakkını nasıl elinden aldığını gördü ama bugün yaşanmış olan şey, özellikle de bu soru türk televizyonculuğunun dip noktasıdır.

seda sayan, bu yaptığı ile türk televizyonculuk tarihine adını yazdırmıştır. tebrik ediyor ve kendisini mümkünse bir daha televizyonlarda görmemeyi diliyoruz.
  • esasinda uzerinde bu kadar derinlikli analiz yapilmasina cok da gerek olmayan basit bir kadindir.
    ortalama vatandasin dusunus biciminin vucuda gelme halinden baska bir sey olarak gormuyorum kendisini.
  • bi ara seda bacı olarak bilinen ünlü. zaten tv de gorduklerimizin hepsi baci, ailemizin çocuğu falan.
  • bugün yaptığıyla rezaletin doruğuna çıkmış insan. katilleri programa çıkararak reyting yapıyor. ünlü olmanın da bir namusu olur be. yazıklar olsun seda sayan sana! çıkma bir daha ekranda karşımıza. insanlık onurunu ayaklar altına aldın!
  • programını izlemeyerek protesto edilmesi gereken kişi. burda hakkında entry yazmak bile onu besliyor aslında. bu tip insanlar için ne ile anıldıkları değil, tıklanma, izlenme ve rating ölçümleri önemlidir. bunlar iddia ediyorum en geri kalmış ülkeler de dahil olmak üzere türkiyeden başka hiç bir ülkede ünlü olamazlar.
  • işin komiği hiç olmazsa flash tv'deki spiker yaptığı skandal sonrası utanıyor ve pişmanlık duyuyor ama bu seda yaptığından pişman olmak ne kelime! (bkz: bugün acaba televizyonda hangi katil var)sözde kadın cinayetleri olmasın diye seferi çıkardım mavralarına girişiyor. yahu git işine! dalga geçer gibi. bu kadar da olmaz ya. bu kadar da insan aklıyla dalga geçilmez.
  • çaptan düştükçe iyice saçmalayan kadın.

geçen sene akıllara zarar bi kaynana-gelin programı yapmıştı. hayatımda gördüğüm en embesil programdı diyebilirim. bu sene de nette okuduğum kadarıyla bir katili halt yemiş gibi programına çıkarmış.

iyice düşmeye başladı bence tadında bıraksın. arada bir prestij için albüm yapsın, bari birileri saygı ile adını hatırlar yine de...
  • türkiye insan haklarında dünya standartlarında bu kadar dipteyken,
    ışid gibi orospu çocuklarının bile ülkede bu kadar destekçisi varken,
    kahkaha atan kadınların, başbakan yardımcıları tarafından namussuz olduğu söylenirken,
    katledilen çocukların anneleri mitinglerde kalabalıklara yuhalatılırken,
    bilal paraları bir türlü sıfırlayamazken,
    atatürk heykelleri kırılıp apo bayrakları asılırken,
    siz kalkmış seda sayan'ı eleştiriyorsunuz.

bu ülkede en büyük suç eğitiminiz, makamınız, kariyeriniz ne olursa olsun muhalif olmaktır.
    yandaş olursanız ne yaparsanız yapın günahınız yoktur.

(bkz: tutkuyla sevilen yalnız ve güzel ülke)
  • yaptığı programlarla şimdiye kadar milyonlarca lira kazanmış kadın.

istanbul un en değerli yerinde yatları katları, 7 ceddine yetecek kadar serveti olan kadın.

bunların hepsini arsız bir rezillikle yaptı, o ekranlarda rezaletinin seviyesini artırdıkça halkının seda ablası oldu daha çok para kazandı. yaptığı işin eşiti politikada tayyip erdoğan futbolda aziz yıldırımdır bu ülkede.efendi olmanın eziklik dürüst olmanın kerizlik sayıldığı memlekette alemlerin kraliçesidir kendisi.

biz daha neyi yazıyor ne yapıyoruz allah aşkına.iyilerin kahraman olduğu o eski yeşilçam filmlerinin gerçek hayatla ilgisinin olmadığını elinde sopa ile cazgırlık yapanın, hilebazın, dolandırıcının üstün sayıldığı bir dünyada yaşadığımızı farketiğimizde anlamalıydık bunu.

demeli aslında;

siktiğimin memleketi işte, ancak senin gibilere layık beter olsun.
  • bir dönem bahçeşehirde karşı komşumuz olan sanatçı.
    sene sanırım 1996 ve sonrası - annesi bizim karşı binada otururdu oğlu oğulcan'la.
    funda evleri d blok'da, seda da o dönem
    mahsun'la çıkıyor.
    gelirdi bizim oraya ben hep görürdüm o nedenle benim için pek mühim değildi ama o dönem bir gün büfeye ekmek almaya gittiğimde yine görmüştüm.
    karşıya geçerken büfenin yanındaki park halindeki araçta bu kadın vardı yine aynı zamanda evinin önü oluyor zira belli anasına gelmiş.
    baktım ellerinde migros poşetli bir sürü ev hanımı arabanın dışında seda'nın çıkmasını bekliyorlar. seda'da telefonda konuşuyor, neyse ben ekmek aldım geri dönücem baktım kadınlarda bi heyecan bekliyorlar ki seda sayan çıksın arabadan ki iki lafın belini kırsınlar.
    bu seda sayan denen televizyonda "herkesin ablası" pozları veren kadın arabadan bi indi.
    arabası dışında onu görüp beklemiş olan ünlü birisini gördüğü için sevinen 3-5 kadın "seda hanım- seda hanım" derken birden "ne var be ? hayatınızda hiç sanatçı (veya ünlü tam anımsamadım şimdi) görmediniz mi ?" diye kadınlara azarı çekip kırıta kırıta evine gitti. kadınlar şaşkın ördek yavrusu gibi orada kalakalırken, ben de seda'nın peşinden gidiyordum zira aynı yoldan evime gidiyordum.
    ama o gün çok şaşırmıştım tv de sempatiklik dersi veren cici bici kadının kötü yüzünü görmüştüm.
    11 yaşında falandım. şaşırmıştım. düşünün o dönemde bile böyleydi şimdi kim bilir nasıldır ?

o günden beri bu kadın hakkındaki tek düşüncem "samimiyetsiz ve para için halka oynayan" olmuştur. haksız da sayılmam.

neyse bu arada oğulcan'ın o dönem akül arabası vardı kardeşim kapının önünden eve her gelişinde "oğulcan'ın akülü arabası var benim niye yok" der dururdu.
    annem de ona "oğlum onun annesi seda sayan, onda her gördüğün isteme" derdi :) ama mahallenin çocukları onda ne görse isterlerdi çocuk oyuncak bakımından şanslıydı yani. bu da öyle aklıma geldi işte.

kısacası seda sayan eşittir samimiyetsiz.
    ülkedeki siyasetçilerin sanatçımsı versiyonu. zaten sorarım size senelerdir ne yapıyor bu kadın tv saçmalamaları ve aptal reklamlar dışında ?
    reklamlarda oynayıp onlarca bin dolar milyon dolar kazanma sebebi de sokakta gördüğünde yüzüne bakmadığı migros poşeti taşıyan ev hanımları.
    evet bu ülkede halkın gözü kör edilerek nasıl sempatik görünülür ve nasıl para kazanılır'ın bir başka canlı örneğidir kendisi.
    edit: imla
hesabın var mı? giriş yap