şükela:  tümü | bugün
  • bugün trabzon deplasmanına giden beşiktaş taraftarının eren bülbül'ün kabrini ziyareti sonrasında fark ettiğim durum.

bayılıyorum böyle sahte duyarlı insanların iki yüzlülüğünü ortaya çıkarmaya. gencecik çocuk öldürülürken timsah gözyaşları döken, sözde duyar kasan sanatçılar, sözlük yazarları, siyasiler, bürokratlar vs. çocuğun kabrine mezar taşı yapmak için bile yardımcı olmamış.

girin eren bülbül başlığı altına da iki yüzlülük görün biraz. tahtada yazıyor çocuğun ismi. toprağa öyle gömülmüş.

not: hiç kusura bakmayın yok mezar çöker bilmem ne diye. şehit ömer halisdemir’in kabri ne kadar güzel. bu kabri de yapabilirlerdi öyle. ne olur onun maliyetinden.
  • mezarın yapılması için mezar toprağının çökmesi beklenir anadolu'da. bu yüzden kimi yerde kırkı kimi yerde senesi beklenir. karadeniz'de genellikle senesinin dolduğu zamanda mezar taşı yapılır.

tanım: normal bir durumdur.
  • senesi dolmadan,mezar taşı ve mermerden mezar yapılması ,bazı sehirler de ve kişiler de hoş karşılanmaz.eski bir inanıştır.
  • rahmetlik dedemin mezarını da ölümünden 1-1,5 yıl kadar sonra yaptırmıştı babamlar. ilk etapta birkaç parça kuru ağaç dalı saplamışlardı toprağa. çocuk aklımla bunu garipseyip sormuştum. mezar hemen yapılırsa ilk yağmurda çökeceği, toprağın sertleşmesi gerektiği cevabını almıştım aile büyüklerinden. eren'in de 2017 ağustos'ta vefat ettiğini düşünürsek, yukarıda bir yazarın da belirttiği üzere normal bir durumdur.
  • ula hiç mi bişey bilmiyonuz anlamam ki.
    üstünden bir kış geçmelidir. değilse çöker. bundan.