şükela:  tümü | bugün
  • sabah sabah aklımı kurcalayan soru.internetten araştırdım ama askerliğini ne zaman ve nerede yaptığı ile ilgili hiçbir şey bulamadım.

vatan hayini ekşiciler hemen başlar.yok askerliğini yapmamış vs diye.vatanını, milletini bu kadar seven bir insan niye askerlik yapmasın ki.

bilal erdoğan: 21 gün bedelli (dövizliyi bedelliye çevirerek)
    burak erdoğan: askerliğe elverişli değil
    berat albayrak: 21 gün bedelli (dövizliyi bedelliye çevirerek)
    selçuk bayraktar: ?
    kerem kılıçdaroğlu: 6 ay
    fatih akşener: 6 ay

edit: ak-troll'lere göre askere gitmesine gerek yokmuş.vatana başka şekilde hizmet ediyormuş.idlib'te şehit olan 34 ana kuzusu yiğit'e ahirette öyle söylersin.soru çok basit.herkesi terörist ilan etmenize gerek yok.o ithamı yapanlarla da mahkemede hesaplaşıcaz.elinde bir kanıt vardır heraldi.

üstün zekalı ve ak-troll'lerin entryleri...
    -4 ay güneydoğuda kaldı diye muaf oluyormuş.
    -adamı her kesim takdir ediyormuş.
    -türkiye'yi bölgede askeri güç haline getirmiş.(sanırsın kazım karabekir)
    -hayatının yarısını doğuda geçirmiş.( pensilvanya ve boston ülkenin doğusu galiba) 4.5 sene orada kalmış.
    -askeriye'ye siha üretiyormuş.(berat albayrak da tsk'ya kamuflaj üretiyor.o enayi mi askere gitti)

not: bu iş diploma olayına döndü.150 entry girildi hala elle tutulur birşey yok.

bir diğeri için

(bkz: selcuk bayraktar nasil damat oldu sorunsali)
  • aslında yazılacak yanıtlar,
    1.resmi askerliğini şurada şu birlikte şu zamanda yaptı.
    2.yapmadı
    3.bilmiyorum
    şeklinde olmalıdır dediğimdir.
    gerisi laf kalabalığı, boş yazılar

edit; eksik harf
  • başlık iyi aktroll yapmış. togg’a kadar gitmişler. demek ki bu arkadaşla ilgili büyük projeler var.
  • sayın gerizekalılar soru gayet net değil mi yahu?

askerliği nerede yaptı? bu kadar. net yani.

banane mesleğinden, banane kimin akrabası olduğundan. bilal oğlanın bilgisi var da bu adamın mı yok?
    siha üretti diye bu bilgi gizli mi kalmalı nedir yani? diploma mevzusu gibi gizemde kalacağına çıkar açıklar bitirirsin mevzuyu bu kadar basit yahu.

örnek yanıt: yabdım, yabacam, yabadabadu

tanım: yanıtının verilmek yerine sulandırıldığı soru.

edit: imlalama ve örneklendirme.
  • vatan millet bayrak edebiyatı yapanların halkın sıvasız evlerinden çıkan feryad figanı kendine siyaset malzemesi yapan her miliye sorulası soru
    askerliğini nerde yaptın?
  • adam siha yabmis. askerlik yapsa ne olacak yapmasa ne olacak. hulogggggfffff

ulan doktorlar da hasta tedavi ediyor. ne diye askerlik yapiyor madem? sizin troll'lugunuzu sikeyim ben...
  • öncelikle selçuk bey bir sivildir. başarılı bir mühendistir, bir özel şirket vasıtasıyla türk silahlı kuvvetlerine siha üretmektedir. allah kendisinden razı olsun. yalnız tek siha üreticimiz baykar değildir. en iyisi de baykar değildir. terörle mücadelede kullanılan tek siha bayraktar değildir. tüm mühendislerimizi böyle destekleyin yani, sadece selçuk beyi değil.

şimdi ben sezgin değilim, sezginci de değilim. ayıptır söylemesi kürt de değilim. (bunu duymadan analitik düşünemiyor oluşunuz ayrı bir konu) benim merak ettiğim bir husus var. tsk yeni bir silah sistemi teslim aldığında bu sistemle ilgili bir komutanlık kurulur. örnek=>

eğitilecek personel seçilir ve teslim sürecine kadar eğitilir. sistem tsk'ya teslim edildikten sonra tek kullanıcı askerdir. bir uzman görüşü ya da bakım ihtiyacı bulunursa (ve o sistem taşınamıyorsa) ilgili personel ihtiyaç duyulan yere getirilir ve sonra geri çekilir. prosedür budur. bu prosedürün hem iç hem de uluslararası bir hukuki yapısı da mevcuttur.

selçuk bey kendi ifadesi ile neden 2 ay doğuda barakada yatmıştır? tsk personelinin eğitiminde bir sorun mu var? bakıma gitti desek bakım için selçuk bey mi lazımdır? peki aynı zamanda kuzey kıbrıs'taki sihalarımızın da bakıma ihtiyacı olursa ne olacak? selçuk bey iki farklı yerde kalamayacağına göre.

ben böyle bir durum görmedim daha önce, gören varsa bilgi verebilir mi? tsk envanterindeki siha sayısı gittikçe artacaktır, böyle ilk elden kullanım, bakımın devam ettirilmesi mümkün değildir. selçuk bey bir mühendis, bu durumun böyle olmaması gerektiğini biliyordur diye düşünüyorum.
  • sağcılar kıvıra kıvıra dansöz olmuş, para karşılığı askere siha satınca askerlikten muhaf olunuyormuş. o zaman orduya satış yapan kimse askere gitmesin.
    diğer damat yada oğulları gibi ya çürük raporu vardır ya bedelli... bedelli olsa çıkardı demek ki çürük raporu var.
  • küçük damadın fanboylarının yazdıklarını görünce, ülkenin birgün hukuk devleti olacağına dair inancımı yitiriyorum.

bazıları daha eşit mi doğuyor bu hayatta?
  • ha ha ha duzme prensin foyalari bir bir ortaya dokuluyor. az daha sallayin bakalim daha neler dokulecek.

doguda şunu yapmış bunu yapmış diyene de kafam girsin. bilmesek kazim karabekir sanicaz aq.