• sabah sabah aklımı kurcalayan soru.internetten araştırdım ama askerliğini ne zaman ve nerede yaptığı ile ilgili hiçbir şey bulamadım.

vatan hayini ekşiciler hemen başlar.yok askerliğini yapmamış vs diye.vatanını, milletini bu kadar seven bir insan niye askerlik yapmasın ki.

bilal erdoğan: 21 gün bedelli (dövizliyi bedelliye çevirerek)
    burak erdoğan: askerliğe elverişli değil
    berat albayrak: 21 gün bedelli (dövizliyi bedelliye çevirerek)
    selçuk bayraktar: ?
    kerem kılıçdaroğlu: 6 ay
    fatih akşener: 6 ay

edit: ak-troll'lere göre askere gitmesine gerek yokmuş.vatana başka şekilde hizmet ediyormuş.idlib'te şehit olan 34 ana kuzusu yiğit'e ahirette öyle söylersin.soru çok basit.herkesi terörist ilan etmenize gerek yok.o ithamı yapanlarla da mahkemede hesaplaşıcaz.elinde bir kanıt vardır heraldi.

üstün zekalı ve ak-troll'lerin entryleri...
    -4 ay güneydoğuda kaldı diye muaf oluyormuş.
    -adamı her kesim takdir ediyormuş.
    -türkiye'yi bölgede askeri güç haline getirmiş.(sanırsın kazım karabekir)
    -hayatının yarısını doğuda geçirmiş.( pensilvanya ve boston ülkenin doğusu galiba) 4.5 sene orada kalmış.
    -askeriye'ye siha üretiyormuş.(berat albayrak da tsk'ya kamuflaj üretiyor.o enayi mi askere gitti)

not: bu iş diploma olayına döndü.150 entry girildi hala elle tutulur birşey yok.

bir diğeri için

(bkz: selcuk bayraktar nasil damat oldu sorunsali)
  • aslında yazılacak yanıtlar,
    1.resmi askerliğini şurada şu birlikte şu zamanda yaptı.
    2.yapmadı
    3.bilmiyorum
    şeklinde olmalıdır dediğimdir.
    gerisi laf kalabalığı, boş yazılar

edit; eksik harf
  • başlık iyi aktroll yapmış. togg’a kadar gitmişler. demek ki bu arkadaşla ilgili büyük projeler var.
  • vatan millet bayrak edebiyatı yapanların halkın sıvasız evlerinden çıkan feryad figanı kendine siyaset malzemesi yapan her miliye sorulası soru
    askerliğini nerde yaptın?
  • adam siha yabmis. askerlik yapsa ne olacak yapmasa ne olacak. hulogggggfffff

ulan doktorlar da hasta tedavi ediyor. ne diye askerlik yapiyor madem? sizin troll'lugunuzu sikeyim ben...
  • sağcılar kıvıra kıvıra dansöz olmuş, para karşılığı askere siha satınca askerlikten muhaf olunuyormuş. o zaman orduya satış yapan kimse askere gitmesin.
    diğer damat yada oğulları gibi ya çürük raporu vardır ya bedelli... bedelli olsa çıkardı demek ki çürük raporu var.
  • küçük damadın fanboylarının yazdıklarını görünce, ülkenin birgün hukuk devleti olacağına dair inancımı yitiriyorum.

bazıları daha eşit mi doğuyor bu hayatta?
  • ha ha ha duzme prensin foyalari bir bir ortaya dokuluyor. az daha sallayin bakalim daha neler dokulecek.

doguda şunu yapmış bunu yapmış diyene de kafam girsin. bilmesek kazim karabekir sanicaz aq.
  • bu soruyu ilk soran art niyetli olabilir, trol olabilir veya buradaki kapıkullarının, yalamaların dediği gibi pkk + fetöcü olabilir.

askerlik hayattan giden anlamsız bir süre de, soru net: askerlik yaptı mı? nerede yaptı? yaptıysa şurada yapmıştır dersin, yapmadıysa da yapmadı der susarsın.

yok paşaların yamacında şu kadar ay geçirdim, yok sınırda yattım kalktım. herkes sivil hayatta kamu için bir şey yapıyor. gerek memur olarak, gerek özel girişimde bulunarak. bunun sonucunda da para kazanıyor. bu arkadaş da paşaların yamacında bulunarak avantasını almıştır ki kendisi silah tüccarı. evliliği öncesi için konuşursak, sınırda yatıp kalkmasa belki o parayı alamayacak. o zaman tunceli’de baraj inşaatı, yüksekova’da havaalanı inşaatında çalışan da desin ki şantiyede 2 yıl yattım kalktım, bin defa taciz ateşi yedim, ben mi askere gideceğim? doğu illerine mecburen gönderdiğin memur da anılarını anlatsın, kaç defa kaldığımız lojmana ateş edildi, biz olmasak oradaki vatandaşa hizmet mi olurdu diye.

askerlik ve ölümcül işler hep en dipteki fakir ve gariban vatandaşın çocuğu için bu ülkede. askerliğin daha yumuşak versiyonları orta sınıf için. ballı pozisyonlar, dövizli ve bedelliler ise kaymak tabaka için. ulan bir zamanlar çok kızılan tansu çiller’in oğlu bile, marmaris’te bile olsa, askerlik yapıyordu. ağzından dilinden muhafakarlığı, osmanlı’yı düşürmeyenlerin askerlikten kaçmaları ise benim açımdan şaşırtıcı değil. prens olunca her şeyden muaf sayılıyorsun. asıl sorun eşitsizlik. başbakan da olsan çocuğun vatandaşın çocuğundan farklı olmamalı, hakkaniyet bunu gerektirir çünkü.

bayraktar bey’in durumunu ise sürekli ağız kalabalığı yapıldığı için bilmiyorum.

ekle: işin en trajik yanı ise en dipteki fakirin garibanın çocuğunun 25 tl yevmiye karşılığı prens savunması yapması. bunu yalnızca buradaki guraba için söylemiyorum. herhangi bir kahvehaneye girip konuyu açsan en çok tepki gösterenler de çocuğunu dağlıcaya veya lice sınır bölgesine gönderip her gün stresinden ölen tipler.
  • ıtu lisans
    milano politecnic yuksek
    london school mba

ben neden askerlik yaptım..

entry ye göre;
    ' sınırda barakada kalması askerlikten fazlası
    gibiyse ...''

kusura bakmayın yukarıdaki eğitim ile
    ben bu soruyu sorarım....

ayrica; yapacağınız algıya sokayım....
hesabın var mı? giriş yap