şükela:  tümü | bugün
  • az önce twitterda gördüğümdür. öğretmenler neden sevilmiyor, mesajları okuyun da görün. görev yerlerine bir ay geç dönebilmek için yalvarırcasına yazmışlar. seminerlerde virüse yakalanabilirlermiş. ben daha fazla bir şey söylemek istemiyorum. sinirim bozuluyor, bunlar yüzünden her gün ekşide küfür yiyor öğretmenler.
  • gereksiz, mesnetsiz ve tepki toplayan bir hashtag.

21 eylülde okulların açılıp açılmayacağı garanti değil. eğer işler kötüye giderse ve o 21 eylül ekime, kasıma, belki 2. donem başlangıcı olan şubata ertelenirse, öğretmenlerin ağustos 24'te adını bilmediğiniz köyler de dahil olmak üzere seminer için 1 haftalığına görev yerine gitmesi aşırı mantıklı değil. hak verdiğim tek nokta bu olabilir.

onun haricinde, bu tür hashtagler meslektaşlarımıza zarar veriyor ve bunu açan sosyal medya dehası öğretmen tipler kaş yapayım derken göz çıkarıyorlar. memurun hak arama veya herhangi bir şey talep etme yeri twitter değildir. hoş, herkes bu yöntemi kullanıyor ama doğru olduğu anlamına gelmez.

bence okullar varsayımlar üzerinden gidilmeden açılmalı, seminer de asla online olmamalıdır.

bakmayın twitterda abuk subuk şeyler yazan ağlak zihniyete. işini seven yüzbinlerce öğrermen adına konuşuyorum;

biz okulumuzu özledik!

edit: tanım eklendi
  • luzumsuz yere sehirler arasi hareketlilik azalmis olur. son derece mantikli.
  • kutsal insanlarımızı böyle bir tehlikeye atmamalıyız. sıradan insanlar otuz kişilik esenler minibüsüne binebilir.
  • mutlaka uzaktan olması gerekiyor.
    online yapılacak eğitim için önceden öğretmenleri toplamanın bir anlamı yok, aksine risk taşımaktadır.

ayrıca burada öğretmenleri çekemeyenlere ise şunu söylemek istiyorum; bu virüsü öğretmenler çıkarmadı, vaka sayısındaki artış nedeniyle okullara ara verildi. ayrıca siz böyle maskesiz gezdikçe ve sizin gibileri yüzünden okullara daha fazla ara verilecektir. kimsenin öğrencilerin ve öğretmenlerin hakkını gasp etmeye hakkı yok. sizin gibileri gezerken bizler okulumuzdan, öğrencimizden ayrı kaldık. ama şimdi tutturmuşsunuz öğretmenler okula gitsin diye. elinizden gelse öğretmenleri bir kaşık suda boğarsınız. yazık.
  • tembel öğretmen kesimin daha da yatmak istemesinin yansıması olan bir twitter çalışmasıdır.

sağlık çalışanları doğru düzgün izin kullanamadan köpek gibi aylardır çalışıyor bunlar 1 hafta daha nasil yatariz derdinde. pes!
  • bazı öğretmen(?) arkadaşlar cidden kör gözüme gözüme yapıyor..adam 2 aydır araba alıp satmak için sehir şehir geziyor ama iş okula dönmeye gelince virüs var çocuğum var yaygarası koparıyor..
  • olsun tabi de bazı arkadaşlar gerçekten hayallerde yaşıyorlar. okullar dezenfekte edilememiş yaa öyle mi olmuş gerçekten uff mu olur gidersen? yahu siz nerede yaşıyorsunuz arkadaşlar? kamuda uzaktan çalışan kim kaldı? müfettişler falan zaten uzaktan çalışıyor virüs öncesi de böyleydi. o da her müfettiş değil. onun dışında varsa üç beş kişidir. alakası olmayan meslek grupları çıkıp maske denetimi yapıyor. görev bu geldimi gidiyorsun.

gerçekten, seminer uzaktan eğitim şeklinde olsun bence de ama bir yandan da komik komik şeyler yazılıyor, ciddiye alamıyorum. okullar dezenfekte edilmemişmiş. en yakın vergi dairesine gidin bakim ne kadar dezenfekte. hayır zaten yapacak da bir şey yok. show must go on. oradaki memur da evde oturmak istiyor ama olmuyor. bir de samimi olalım geziyor, eğleniyorsunuz ki en doğal hakkınız. eğlenceniz için bal gibi de riske girebiliyorsunuz da göreve çağırılınca mı dezenfekte ortam arıyorsunuz? ne yani bütün bu süreçte hep evde miydiniz? benim sevdiğim bir çok insan da öğretmen. onu bilerek yazıyorum. altı üstü birkaç hafta toplanıp öğleye kadar çay kahve goy goy yapacaksınız. kendi kupanızı götürmeyi unutmayın. umarım da uzaktan eğitim şeklinde olur.
  • gerekli tedbirler alınarak sınıflar seyreltilip, ikili öğretim şeklinde en azından sınava girecek son sınıflar için bir an önce açılmalı okullar. sadece son sınıflar olduğu zaman hem sınıflarda öğrenci sayısının azaltılması, hem de zamanı doğru kullanma açısından kolaylık sağlanmış olacaktır.
  • mayış da uzaktan olsun artık.