238 entry daha
  • kendisini asker kızı ve şehit anası olarak tanıtan, böylece alkol komasından ölen merhum oğlu ata'nın asıl mesleğinin degüstatörlük olduğunu anladığımız kişi..
  • yok kaynanaymış, yok deliymiş şimdiye kadar gerçekten umurumda olmayan, en fazla mizah öğesi olarak varolan bir kadındı. ama oğlunun ölümüne verdiği tepkiye inanamadım.
    gördüğüm en bencil insanlardan bir tanesi zannediyorum. kendi hayatını yaşadığı yetmiyor gibi bir adet oğlan yapıp oğlanın hayatını da onun yerine kendisi yaşayan, o çocuk aracılığıyla kendi hırslarını ve heveslerini tatmin eden, çocuk ölünce de genç bir insanın yok olduğunu hayatını yaşamadığını düşünmeyen, bu çocuğun ölümünü kendi verdiği bir şehit, kendi yaptığı bir fedakarlık olarak alan inanılmaz kadın.
  • kullandigi sehit ifadesini biraz daha derinlemisine inceledigimizde bizlere narsizmin nadide orneklerini sunabilen bir insandir. tabi ki bunlari bilinçli bir sekilde soylemediginden eminim ancak butun bu anlamsiz açiklamalarindan benim anladigim kabaca "burada kutsal bir yoldayim -evet benim narsistik benligimin yolumdur bu- ve oglum da bu yolda öldü, sehit oldu." gibi bir ifadedir... yoksa normal bir ana-ogul iliskisinin ardindan bir annenin edecegi sozler degil bunlar. ama zaten bu ikili arasindaki iliskinin anormal oldugunu herkes biliyor. bu abartili bagin dayandigi sentetik temeller de yavas yavas aciga cikiyor tabi ki. zaten belliydi ama...

bir ebeveynin yasayabilecegi en buyuk acidir evlat kaybi, ancak kendi evladinin olumunu dolayli yolda da olsa kendi elleriyle hazirlamanin nasil bir aci olabilecegini dusunmek bile istemiyorum. kanimca yaptigi aciklamalar da kendisinin durumun vehametini kavrayabilecek duzeyin çok uzaginda oldugunu göstermektedir.

"allah verdi, allah aldi" gibi ifadeler ise çok anlamsiz kanimca. herkes kimin ne alip verdigini gayet iyi biliyor.

edit: goruyorum ki entry'ler yazildikca yaziliyor bu hanimin basligi altina, ki ben de dahilim bu yazma surecine. bir gencin olumunden sonra bu olayin o gencin annesi uzerinden tartisiliyor olmasi da her seyi gayet net bir sekilde acikliyor zaten.
  • "ben allah'tan büyük insan değilim" diyerek islam dünyasında da tartışmalar yaratacağının sinyallerini vermiştir.

yine de annedir. başı sağolsundur.
  • 2 gün önce oğlunu aşırı dozda uyuştucudan kaybetmiş olan annedir! üzülmedim desem yalan olur.bir gün var bir gün yokuz kiralıkmış hayatlar...
  • kesinlikle patalojik vaka, paranoyak sizofren ne dersen o olmayan! oyle diyen yalancidir(edit den sonra ekleme tahmin et artik). uzulmuyorum dedi kendi cocugu hakkinda maksat "dusmanlar" sevinmesin o uzulmedikten sonra ben ne diye uzulcem ata olmus mu kalmis mi.

ata kurtuldu kucuk oglan yandi simdi. operasyon duzenleyip o cocugu bunun elinden kurtarmak lazim ata nin olumu uzerine o cocugun hayati kaymak uzere. ondan yeni bi ata yaratacak dusmanlar catlasin diye cocugu yogurup sekillendirip yeni bi yasam formu yapcak ondan. yazik o cocuga elindan almak lazim valla.
  • farkında olmadan hırsın, şöhret sevdasının insana neler kaybettireceğini, hayatın biz anlamasak da kendi içinde tutarlı bir adaletinin olduğunu bizlere göstermiş insan. herşeye rağmen başı sağolsun diyoruz
  • gerçekten tüyleri diken diken eden kadın. bütün türkiye bu kadını konuştu. hergün bir programa katıldı, televizyonda bağıra çağıra birilerine cevap verdi, insanı tv izletmekten soğuttu.
    şimdi oğlu öldü, hem de aşırı doz uyuşturucudan. ardından bir gün geçti, gene çıktı sokağa star tv kameralarına konuştu. bunlar ayrıca ilk sözleriydi, "şehit, asker, allah"
    ölüm bile durduramıyor bu kadını, ucuz popülizmle varoldu, devam etti, edecek de.
  • artık gerçekten rahat bırakılması gereken insandır. şu ana kadar yapmış olduklarıyla tartışılmıştır, çok konuşulmuştur da. ama artık oğlunu kaybetmiş bir anne olarak cümlelerinin didik didik edilmesi, altından girilip üzerinden çıkılarak iyi veya kötü, komik veya ciddi çıkarımların yapılması gerçekten kimseye bir fayda getirmeyecek ne yazık ki. inanıyorum ki kendisi vicdanı, hisleri, anıları ve oğlunun boşluğu arasında oldukça zor zamanlar yaşamaktadır zaten. başı sağolsun.
72 entry daha
hesabın var mı? giriş yap