şükela:  tümü | bugün
 • istanbul bahçelievler anadolu lisesi müdürü hasan aydın'ın 10 kasım törenlerinde atatürk tişörtü giyen öğrenciye söyledikleridir.

  memleketimizin yarınları olan çocuklarımızı bu profil eğitiyor.

  yazıklar olsun.

  --- spoiler ---

  “okula bu kılıkla neden geldin” diye soran müdür aydın, öğrencinin “içimden geldi hocam” cevabı karşısında adeta çılgına döndü. aydın, “benim içimden donla gelmek geldi, donla mı geleyim okulun bir kıyafeti var donla mı geleyim. benim içimden böyle gelir diye bir açıklama mı olur, ne demek ben böyle geldim. ben sana soruyorum niye böyle geldin, benim içimden böyle geldin diyorsun benim içimden fistan giymek geldi. neden kıyafetlerinizi giymiyorsunuz adamı dinden imandan çıkarıyorsunuz, törene kadar dese girmeyin!” ifadelerini kullandı.

  --- spoiler ---

  ses kaydı
 • biri ümmetin liderinin son günlerdeki açıklamalarını takip edememiş anlaşılan.
 • tam bir gerizekalıymış.
 • (bkz: yer misin) nasil da anladin di mi?
 • atatürk'ün resmi bulunan tişört ile kendi donunu ve fistanı eş tutan örümcek beyinli bir yobaz daha afişe oldu. bu kafadaki insanlar vatan hainidir. başka bir yerde sınıflandırılamaz.
 • adamın ses tonundan tipini tahmin ettim yemin ederim. başka hiçbir şey demiyorum.
 • eyvallah okul üniformasını giymek bir kuraldır ve uyulması zorunludur(eğitim sistemi her gün değişiyor ama bu kural hala var diye hatırlıyorum yanlışsam düzeltiniz) lakin böyle bir günde (ülkenin kurucusunun ölüm yıl dönümü ve tören vs her şey zorunlu) atatürk tişörtü giymek de azar gerektirmiyor dediğim söylem. yani buna bu kadar sinirlenip çok manasız kıyaslamalar yapmak altında başka hazımsızlıkları barındırıyor gibi hissettirdi.

  ayrıca atatürk bir ilah vs değildir tabi lakin kimimizin kendisine yani fikirlerine bağlılığı daha fazla. velhasıl benim için atatürk ne ise senin için de o demek doğru değildir. kimi için bir kahraman iken kimileri için ayyaş olduğunu da biz her yerde okuduk, gördük.

  edit: öğrenciye tepki göstermezseniz ezilirseniz olmaz vs diyenler olmuş. halihazırda malum lisede öğrenciyken müdüre verip veriştermenin öğrenciye zarar verme ihtimali aşikar a dostlar. burada iş mezun arkadaşlara düşüyor, gidin pazartesi bir pilav(!) günü yapın.
 • bu argümanı üreten insan bir okul müdürü. evet bu adam bir okulu bütünüyle idare ediyor.

  "benim içimden donla gelmek geliyor, benim içimden fistanla gelmek geliyor."

  hocam (hoca dedim ama lafın gelişi, yanlış olmasın) ciddi misin sen? gerçekten kendini haklı göstermek için ürettiğin argüman bu mu?

  gel hocam gel istediğin gibi gel. giy fistanını gel içinden öyle geliyorsa. mesele o değil.

  asıl mevzu şu ki;

  hay ben seni müdür yapan sistemin içine...
 • mudurun zamanlamasi yanlis, o yalakaligi yapma zamani 2-3 sene once bitti. su an ataturk tisortu giyen ogrenciyi opup sirasina kadar eslik edeceksin. senin reyizin donmus sen hala yavassin yeterli kivirma hizina sahip degilsin ataturk uzerinden gider yapiyorsun.

  sonra bunlarin reyizleri bunlari gorevden alinca agliyorlar. ya aglama; ayni hizda don, senkronu bozunca oyundan atiliyorsun bundan daha dogal ne var?
 • benim anlamadığım bu müdürün içinden niye fistan giymek geliyor?

  hayırdır hocam? ne var bilinç altında? hayır varsa bir durum söyle anlarız yani. insanlık hali*