• http://i.imgur.com/1t0ilkc.jpg

düdüt: link canlandırıldı. haber verenlere teşekkür.
  • arkadaş kazandıran cümle;

a: ben senden hoşlanıyorum
    b: ama ben seni arkadaş olarak görüyorum

(bkz: friend zone)
  • hislerin sözcüklere dökülmesi, yaşanan şeylere belirli bir isim vermek istemenin yarattığı sorunları senden hoşlanıyorum cümlesi de yaratır. hevesinizi kaçırır, büyüyü bozar. direk söylemek yerine, birazcık hissettirilmelidir, birazcık.
    sürekli böyle entryler yazmaktan kendimi bayan mehmet coşkundeniz gibi hissediyorum hafiften
  • karşılığında ''hmm yani sevmiyorsun beni.s.s'' diye tepki alınabilecek cümle.
  • ''hoşlanmak ne ya, ben seni çok seviyorum, kankamsın, iyi ki varsın'' cevabını almanın da mümkün olabileceği cümle.
  • cevabı merakla beklenen aslında gizli soru cümlesi.
  • ben aslında seni s.kmek istiyorum

(bkz: umut sarıkaya)
  • bok gibi bir cümle. yine red yedik sikerim böyle hayatın ızdırabını.
  • söylemeye utandığım cümle.
    geceyi beraber geçirmişizdir mesela. çünkü çok hoşlanmışımdır, dokunmak istemişimdir ama o an bunu ona söyleyemem.
    ertesi gün olur, hareketleri değişmiştir, anlarım ki bir daha görüşmek istemiyor ama açıkça söyleyemiyor; yattık bitti, bir daha görüşmeyelim derim, onun da işine gelir. senden çok hoşlandım diyemem. bir daha görüşelim diyemem. benden hoşlanmadığını bildiğim birine bunu söyleyebilecek şeylerim eksik. içime içime patlasın duygularım ama aşkını dilenir gibi olmayayım yeter ki...
  • söylemekten utanılmaması gereken cümle.
hesabın var mı? giriş yap