• güzel pankart. yanına da şunu (bkz: bir gülüşü var sanırsın beşiktaş sahaya çıkıyor) astın mı süper olur.
  • hislerimize tercüman olandır...

ne güzel şeydir beşiktaşlı olmak! özendiğimiz, özlediğimiz dönemlerin ve adamların bir anlamı var.
  • tüm bir seneyi anlatan tek bir cümledir.

fenerli bir arkadaşım var, arkadaş gibi de değil hani, dost dediklerimizden.
    fanatik fenerli, bizim bir whatsapp gurubumuz var, orada yazışıyoruz, maçı izlemiyor kendisi, emekçi çocuk vardiyada. ikinci yarı başında "beşiktaş atar şimdi ofsayttan bir tane" dedi.

neyse maç başladı, beşiktaşım gene güzel bir alman golü attı, o sırada guruba "1-0 beşiktaş, ama ofsayt" yazdım.
    başladı bu "hakemler kararını vermiş, ittire ittire bu eziktaş'ı şampiyon yapacaklar" diye, "haklısın" dedim, "çok şaşırdım nasıl göremez o gomez'in ofsaytını, ben hazmedemedim şahsen" dedim. arkada "hep böylesiniz oğlum, tüpçü sizin arkanızda" dedi. hatta ekledi "fenere en ufak harekette şikebahçe dersiniz" diye. "haklısın melih" dedim, neyse bir tane de bize olsun dedim.

bugün ayın yirmi ikisi, yani maaşa on gün kalmadı, cepte para nanay.
    hayatımı adamayı planladığım kızı görmeme sadece üç dört gün var, adı zeynep, anası gibi güzelmiş rüyalarıma göre.
    hayatımın işini alıp almayacağımı öğrenmeme sadece on gün kaldı en fazla.
    aşık olamayacak kadar müşgül bir kafaya, kaybetmiş bir geçmişe sahibim.
    ama 31 aralık 1989 günü adana 5 ocak stadında nasıl umutlu isem bugün 35 yaşında da öyle umutluyum.
    şampiyon oluruz, olmayız bilmiyorum.
    ama bir tek şey var, tek bir şey
    her sabah fabrika otoparkına giren arabada "haydi kalk ayağa" diyen o ses var ya, cd çalardan değil benden geliyor lan.

bu pankart mı?
    23 nisan çocukları gibi karton tutmakla olmuyor taraftarlık,
    bazen tek bir cümle yetiyor işte üç duble rakı içirmeye

beşiktaşım sevmişiz seni.

not: bu arada kek fenerli arkadaş bakalım ne zaman anlayacak keklediğimi allah bilir.

beyaz ulan
  • bu senenin özeti, fenomen olacak bir pankarttır. şampiyonluğun öyküsüdür.
  • (bkz: roberto baggio ile futbolu seven adam) dostumuzun yazdığı üstteki entryin ardından birşeyler yazmak oldukça zor ama bu cümle bütün bu güzel anıları içinde barındırıyor. sezonun sözünü söylemiş kim söylediyse. o da pankart olmuş başakşehirde tribünde yerini almış.

o pankartı şerefbey stadında şampiyonluk kutlamalarında da görelim dostlar.
  • genclerbirligi macinda tribunde 90 dakika boyunca bana gulumseyen simsicak pankart.
  • "sene sanki metin, ali, feyyaz,
    bakıyorum gözlerinle gencecik çocukların,
    sanki yer hep siyahtı da,
    gök bu sene bembeyaz!"
    *
  • geçen seneki oyunu, takımı özleten pankart. metin ali feyyaz zamanını hatırlayanlar o takımı ne kadar özlüyordur kim bilir..
  • sanırım bu başlığı veya bu pankartı her gördüğümde duygulanacağım. ben metin ali feyyazla büyüdüm, babam zaten doğuştan beşiktaşlı. sevda dediğin küçük yaştan geliyor, bir sardı mı bırakmıyor. yazılacak çok şey var ama çok bekledik be abi. bu yılları çok bekledik. biraz da bizim yüzümüz gülsün uzun yıllardan sonra değil mi?
hesabın var mı? giriş yap