• hakkında bir çok olumsuz yorum bulunan kulaklık.

kimi "kutusuna koyunca kapanmıyor, çalışmaya devam ediyor" demiş, kimi "bağlantı sorunlu, sürekli kopuyor" demiş, kimi ise "şarj tutmuyor, durduğu yerde şarjı bitiyor" demiş.

ben ise bu konuların hiç birinde sıkıntı yaşamadım.

kulağınıza takıp play e basınca aklınızda hiç bir şey kalmıyor. ses kalitesi gerçekten çok iyi. basllar oldukça güçlü ancak diğer sesleri ezmiyor, midler ve vokaller önde, tizler ise biraz yüksek frekanslarda pek parlak değil. sahnesi ise kapalı ve kulak içi kulaklıklara göre oldukça geniş.

bundan önce çok fazla kulaklığa sahip oldum ve kullandıklarımdan sadece westone 4 ve sennheiser hd 600ün ses kalitesi bundan iyiydi. ne westone um pro 50, beyerdynamic dt1350 ne de bowers&wilkins px bu kulaklığın ses kalitesine sahip değildi.

diğer yandan kablosuz kulaklıkların kullanımı aşırı kullanışlı imiş. gerçekten sizi kısıtlayan hiç bir kablonun olmaması farklı bir deneyim. kulaklığın formu, ağırlığı ve kulakta durması oldukça iyi. spor yapmadım ancak spor yaparken de düşeceğini çok sanmıyorum.

daha iyi olmasını istediğim bir kaç özelliği var tabi. sol kulaklığı takmadan sadece sağ kulaklığı kullanabiliyorsunuz ancak tam tersi mümkün değil. keşke 2 kulaklıkta ayrı ayrı kullanılabilseydi.
    şarj kutusu çok iyi dizayn edilmemiş, keşke biraz daha küçük üretebilselermiş ve kaplaması kumaş olmasaymış, kumaş zaman içinde kirlenecek gibi.

bunların dışında bütçesi olan herkese tavsie edebileceğim bir kulaklık.

sana puanım 9/10 kanka.

edit: not: aptx, aptx-hd, aptx-lowlatency gibi özellikleri kullanabilmek için uyumlu bir telefona ihtiyacınız var. sadece kulaklıkta bu özelliklerin olması yeterli değil.
  • yüksek bi fiyat etiketine sahip olmasına rağmen kısa zaman içerisinde sahip olmak istediğim bebek.airpods pro ve bunu kıyasladığımda sennheiser açık ve net daha tatmin edici ses veriyor.şuan kullandığım jbl c45-bt kulak üstü kulaklık olmasından dolayı ses kalitesi bakımından tabiki daha iyi ama spor yaparken veya koşarken konfor ve kullanımda sıkıntı çıkardığı için kaliteli ve tatmin edici ses veren tws kulaklıkta almanın vakti geldide geçiyor.o değilde 2000tl nedir zalımın oğulların naptınız ya.

sennheiser momentum true wireless almaya karar vermişimdir
  • 5.gün deneyim sonucunda yazıyorum;
    +kutudan çıkardığımda şarj ettim, tekrar şarj etmedim.
    +bluetooth bağlantısını anında otomatik kesiyor, her yerde yazan problemle ben karşılaşmadım.
    +dokunmatikleri gayet iyi, nesini beğenmemişler anlamadım. ben idare edebiliyorum ve istediğimi yapıyor; ses azaltma yükseltme, şarkı atlatma pause vs
    +kulaklıkların tekini çıkardığınızda çalan müzik otomatik duruyor, taktığınızda devam ediyor.
    +kutusu ve kendisi bence çok şık.
    +ses tatmin eder, gayet iyi. equalizer ayarları uygulamada mevcut.
    +ergonomi oldukça iyi, hoplasam zıplasam düşüremem.
    -telefonla konuşma gürültülü ortamda başarısız.
    -pahalı tamam ama ne ucuz ki.

önceliği müzik dinlemek olan kişilere öneririm.

edit: sağ kulaklık nedensiz kesti sesi. servise göndereceğim. fakat görüyorum ki bir çok insan bu sorunu yaşamış. genel bir problemi olduğu bariz.
  • kullandığım kablosuz kulaklık.

şimdi kardeşlerim, romalılar. ben bu kulaklığı almadan önce bu başlık olsun, youtube falan olsun çok video izledim, çok bilgi okudum. çünkü çok para ve deyip değmeyeceğini bilemiyordum.

şimdi ben nasıl bir kullanıcı profiline sahibim?
    -her gün müzik dinleyen
    -türkçe rap harici türk müziğine fransız olan, çooook büyük oranda gevur müziği dinleyen
    -standart bir tarzı olmayan, rock'tan tut r&b'ye, jazz'dan tut mainstream chart müziklerine kadar her dala konan
    -müzik kulağı olan ama müzik diline hakim olmayan ve tekniğinden hiç anlamayan (nota, enstrüman kullanımı vs.)

kısaca basit bir müzik sevdalısı adamım.

şimdi cihaza gelirsek benim önceden kullandığım 150-200 liralık kulaklıktan çok mu başarılı orası tartışılır. bunu alırken diğer kulaklığım da bozulmamıştı ve kıyasladığımda kafamda oturttuğum kadar fark hissedemedim. belki kablosuz teknoloji olduğu içindir, belki benim kulaklarda bir sorun vardır. bu arada son 5 kulaklığım kulak içi olduğu için kullanırken hiç zorluk çekmezdim diye düşünüyordum ama kulağın içine giren değil de kıkırdağa değen yer, yani dış kısmı bir süre sonra ağrı yapıyor. ayrıca şarjı da çabuk bitiyor namızsızın. çabuk dediğim 3-4 gün falan. hep gömdün sen ne sikim adamsın, teknoloji katili, kulaksız şerefsiz falan demeyin. artı yönleri olmaz mı zaten herkes bahsetmiş onları. basslar, tizler çok güzel. yüksek seste kalite bozulmuyor. transparan özelliği insanın kendi kulağından daha hassas amk. telefon konuşmalarımda toplu taşımalar dahi hiç sıkıntı yaşamadım. kutusu da çok şık.

yeni dünya teknolojisinden ayrı kalmayayım, kaliteli müzik dinleyeyim, bütçe dert değil her şey sanat için diyenlerin alması gereken ilk sıradaki kablosuz kulaklıklardan biri. ama kulaklığa ruhu fakir insan isen ve kablolu kulaklık seni rahatsız etmiyor, "bana fark etmez" diyorsan bence paran cebinde kalsın diyore.

en kısaca tanım: paran varsa kulaklık güzel kanka.
  • insanlarla aramı çok güzel kesen alet.

zımbırtı bluetooth 5.0 teknolojisine sahip ve ios ve android cihazlarla kolayca bağlantı sağlanabiliyor. diğer bt kulakiçi kulaklıklara göre biraz kaba kabul ediyorum. sağ ve sol kulaklıklar arasında herhangi bir gecikme sorunu asla yaşatmıyor size.
    alet benim gibi takıntısı olanlar için aptx ve aac kodlamasıyla geliyor. yani daha net ve daha temiz sürücüler.
    cihaz şeffaf işitme özelliği ile ortam gürültüsünü engelleme yeteneğine sahip, bunu hangi miktarda istediğinizi de size sunuyor(taktığınız zaman neredeyse sağır gibisiniz, dilerseniz müzik dinlerken dış sesi alabiliyorsunuz).
    aynı zamanda telefona kuracağınız uygulaması ile equalizerı dilediğiniz şekilde yönetebiliyorsunuz.
    hem apple’ın asistanı siri hem de android cihazlarda var olan google asistan ile uyumlu olan kulaklık her ikisi ile de kullanılabiliyor.
    cihaz dokunmatik, fakat piyasada bulunanlar gibi değil, çok yumuşak dokunmanız yetiyor.
    beni üzen biraz pil süresi. tam şarj süresi ile 4 saat oynatma yapabilirken, kulaklıklar kutunun içinde iken kutu içerisindeki şarj düzeneği kulaklıkları 2 defa da kendi pili ile şarj edebiliyor. yani toplam 12 saat oynatma süresi veriyor. bu süre bana göre arttırılabilirdi.
  • gayet kaliteli bir kulaklıktır. ses kalitesini önemseyen ve bt kullanmak isteyenler için en ideal tercihtir. 2. versiyonunun pil ömrü uzamasına rağmen ses kalitesinden taviz verdiği uzmanlarca kayıt altına alındığı için ilk versiyonu daha ön plandadır.
  • iki gündür kullanmakta olduğum ürün. merak edenler için deneyimimi paylasayım;

artıları

1- ses kalitesi diğer kulakiçi bluetooth kulaklıklardan bariz üstün. orta seviye kulaküstü kulaklıklarla kapışır.
    2- equalizer ayarı yapılabiliyor gayet basarıli basları var.
    3- dokunmatiğini eleştirenler var ama gayet kullanımı güzel ve basit.
    4. aktif gürültü engelleyicisi teknik anlamda yok diye geçiyor ama kulaklık gürültüyü zaten engelliyor ve bunun yanında uygulamadan cevredeki sesi duymamız için secenekte var.
    5- kulaklığın kabı rakiplerine göre biraz büyük ama kaliteli ve çok şık tasarım. kapağı açıp kapattığımızda çıkan ses bile kalitesini gosteriyor adeta.
    6- kulağa takıldığında düşmesi pek mümkün değil. salonda çalışanlar ve koşu yapanlar gönül rahatlığıyla kullanabilirler.
    7- herhangi bir video izlediğimde youtube film vs seste en ufak bir gecikme, donma yapmıyor gayet başarılı.
    8- kutusuna konulduğunda hala telefona bağlı olup sarj yediğimi soyleyenler var ama defalarca kontrol ettim bende olmadı. belki önceden olmuşsa güncellemeyle duzeltilmistir.

eksileri
    1- pubg oynarken tahminen saniyenin 3'te 1'i civari seste stabil bir gecikme var. bunun disinda seste donma ve daha fazla gecikme gibi bir durum olmuyor. umarım bu sorun ayarlardan veya ekstra bir uygulamadan çözülebiliyordur.
    2- kulaklik kulağa tam oturuyor fakat 15 20 dk sonra kulağım acımaya başlıyor xs kulaklık ucunu takmama rağmen bu ağrıyı engelleyemedim. kulak yapım küçük olduğu için bana özel bir durum olabilir.
    3- yol kenarında, avm içinde, kalabalık ortamlarda telefon konuşma testi yaptım. sesimin gayet net olduğunu söyleyende oldu hafif cızırtı geliyor diyende. fakat saatlerce anlaşılabilir bir şekilde telefon görüşmesi gerçeklestirebildim. karşı tarafın sesini net alabiliyorum fakat zaman zaman benim sesim net olarak gidemeyebiliyor.

gürültülü ortamda telefon görüşmesi yapma amacı olanlar hariç herkesi fazlasıyla memnun edebilecek bir kulaklık.
  • kiymetlimissss
  • ek olarak hifilife web sitesinde satılan sünger kulaklık ucu alıp kullanmanızı tavsiye ederim. bu modele uygun olarak satılıyor. ses yalıtımını çok güzel sağlamakla beraber, konfor açısından da standart plastik uçlardan çok daha rahat.
  • bu kulaklık hakkında garip düşüncelerim var. ses kalitesi güzel, malzeme kalitesi, kutusu falan da güzel. fakat benden mi kaynaklanıyor bilmiyorum fakat iki kulağımı da feci şekilde ağrıtan kulaklık. ayrıca aldıktan 2 gün sonra sol teki ses vermemeye başladı. (#104156237 entryde de belirtilmiş.) neyse ki amazon'dan satın almıştım. bugün iade ettim.

aynısından almaya tereddüt ediyorum, fakat yerine alınabilecek bir kulaklık da bilmiyorum. (airpods pro, kulakiçi olmaması ve android / windows ekosistemi kullandığım için bir seçenek değil benim için)

biraz üzüldüm, kafam karıştı. eğer burayı okuyan tecrübeli kullanıcılar varsa bu kulaklığın yerine bir kulaklık önerebililrlerse çok sevinirim.

edit: samsung galaxy buds+ aldım. pişman değilim.
hesabın var mı? giriş yap