• futbol basliklarini takip eden suserler bilir; futbolla ilgili cogu sacma sapan, bir kismi da dunya futbolunu iyi takip etmemden mutevellit epey destekli trollemeler yapiyorum. bunlari yazip kahkahayi basip geciyorum. bunlardan biri su entry’di: (bkz: #80721111)
    kisaca ozet geceyim: bir ay onceki bu troll entryde comolli’yle cocu’nun transfer nedeniyle kavga ettiklerini, cocu ve comolli’nin ajax’taki lasse schöne ve nuri sahin arasinda kaldiklarini ve anlasmazlik yasadiklarini; ayew’i comolli’nin istedigini, cocu’nun köln’deki drexler’i istedigini yazdim. yuzde yuz troll’du ve hayal urunuydu.

veee az once her gece yaptigim gibi uykuya dalmak icin bir program actim youtube’dan. cnnturkteki fuat akdag, serdar ali celikler, tayfun bayindir programi. tam uykuya dalicam, serdar ali celikler, heyecanli bir sekilde “bakin, cocu lasse schöne’yi istedi ama comolli tas koydu; ayew’i cocu istemedi, comolli iteledi, cocu aslinda drexler’i istiyordu” diye birebir benim troll entrymi sanki o anda oradaymiscasina hararetle anlatmaya basladi. tabi yatagimdan firladim, buyuk bir saskinlikla kahkahalar attim gece gece. buradan izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=p0jbduwn3tm

hahahahahahahaha. ah be serdar abi, regista regista diyodun al sana regista schöne.

edit: offfff cnn alt yazi gecmis bi de cocu nuri sahin’i istedi diye ahahahahah

en cok da parmagini kaldirip draxler degil drexler demesinde gozlerimden yas geldi.

edit2: link duzeltildi.

serdar abi kizma ama burada hata sende. gelirsen iskocya'ya bi bira ismarlarim. bu arada ilgilenirsen elimde soyle bomba haberler var:

volkan demirel-cocu etli ekmek kavgasi: (bkz: #81333994)
    feghouli'nin turk dizilerine sardirmasi: (bkz: #81437249)
    ekici'nin cocu'ya ruyasini anlatip forma istemesi: (bkz: #81592732)
    cocu'nun ali koc'a baskanim dememesi: (bkz: #81278635)
    lucescu'nun almancilara turkce konusun demesi: (bkz: #81135463)
    ali koc emre bol derbi oncesi bulusma: (bkz: #81545292)
    elif elmas'in bana kiz gibi adin var diyorlar sizlanmasi: (bkz: #81540387)
    cocu'nun tercumanina hollandaca ogren dayatmasi: (bkz: #81465434)
    benzia'nin sakallarina comolli'den ultimatom: (bkz: #81375039)
  • bunun benzeri hatta çok daha fenası beşiktaş'ın yönetiminde bulunan eski gazeteci candaş tolga ışık'ın da başına gelmişti. (bkz: posta gazetesi yazarının alıntıladığı ekşici) (bkz: #38915654)

serdar ali çelikler burada duyumunun (ekşideki yazı) troll olduğunu hesap edememiş. verilen isimlerin hiçbiri fake değil. üstüne gayet tutarlıca ortaya atılmış isimler. trollemeyi yapan arkadaş, trollük müessesesinin hakkını vermiş. işte gerçek trollük bu deyip, arkadaşı kutluyorum. serdar ali çelikler de ekşi'de 1 ay önce yazılmış ve dehlizlerinde kaybolduğunu düşündüğü yazıyı duyum diye ortaya sunarak risk almış. bu kadar tutarlı veriler ışığında trolleme yapan pek kalmadı. son meslek erbaplarının birine denk gelmesi kendisi açısından talihsizlik olmuş.

ne diyelim. her gazeteci birgün ekşici trollün tuzağına düşecektir. neyse belki candaş tolga gibi işin rast gider. belki fenerbahçe medya sorumlusu olarak yönetime girer.
  • oha be. gerçekten de google'a "schöne cocu fenerbahçe" yazıyorum hiçbir güncel sonuç çıkmıyor, twitter'a yazıyorum çıkmıyor.

acayip bir trolleme olmuş.

direkt dakika linki: https://youtu.be/5eqcghv6vfc?t=49m5s

ah be serdar ali, bilmez misin bu sitenin mottosu eskiden şuydu: bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir.
  • off büyük skandal gerçekten.

(bkz: burası karışacak vaziyet alın)

tez canlı biri serdar ali çeliker ve bazen haklı çıkmak adına olaylara nesnel yaklaşamadığından şüpheleniyordum. haklı ya da haksız, comolli'nin başarız olduğu tezini güçlendirmek için sonunda baya baya faka basmış.

programı canlı izledim maçtan sonra. cümle cümle anlattı ağustos sonunda girilen troll entryi. aynı programda frey'in erzurumspor'a daha ucuza önerildiği ama erzurum'un futbolcuyu yetersiz bulduğu için transfer etmediği yönünde bir iddia da dile getirildi. hiçbir fikri olmamasına rağmen ona da "kesin olmuştur, kesin olmuştur." diye tepki verdi. böyle bir önyargıyla nasıl gazetecilik yapıp da "haber" veriyor ben anlamıyorum.

troll entryi haber gibi anlatması hata değildir, "kabataş yalancılığı"nın bir tık altıdır. bir gazeteci olarak okurun, izleyenin güvenini kaybetmekten önemli ne olabilir bilmiyorum. bir daha hangi anlattığına neden inanalım çıksın anlatsın.

edit: "draxler değil, drexler!" detayı bile yüz kızartıcı. yazıklar olsun.
  • serdar ali çelikler çok değerli bir yorumcudur kendisi sözlükte maalesef yanlış insanlara denk gelmiştir. kendisini çok sevdiğim için ve troll bir yazar tarafından mağdur edildiği için gönlüm el vermedi ve özür babında elime ulaşan bir bilgiyi kendisiyle paylaşmak istiyorum.bu bilgiyle zedelenen gazeteciliği tekrardan şahlanacağına inanıyorum.

galatasaray yaz transfer döneminde salah ile anlaştı. nef bu transfer için her türlü kaynağı hazırlamıştı. salah'da müslüman olduğu için galatasaray'a gelmeyi çok istiyordu.hayali istanbul'da yaşamakmış. liverpool önce transfere çok sıcak bakmadı ama galatasaray'ın transferde tarık çamdal kozunu öne sürmesiyle if there is tarık water stops there yani "tarık varsa orda sular durur" diyip transfere onay verdi. tam transfer gerçekleşecekken fatih terim araya girip tarık bu sezonki planlamamda çok önemli bir yere sahip onu asla veremeyiz demesiyle transfer yattı.

abdurrahim albayrak'ın fatih terim hocamın sürprizleri bitmez lafı da aslında bu transfere bir göndermedir. son dakika yönetimi de yanıltıp transfer dönemi sonunu transfersiz kapatmasına sebep olmuştur.

kendisi umarım bu bilgiyi bir zeytin dalı olarak kabul eder başarılarının devamını dilerim.
  • kaynak götüm gazeteciliğinin de ötesinde. nasıl da heyecanlı anlatıyor kamil. ulan hiç de utanmıyor ya. baya bütün bu olaylar gerçekleşirken cocu’nun masasının altından dinlemiş gibi anlatıyor herif.
  • tamam beyler gulduk eglendik de trollun sahibi olarak sunu demeden de gecmeyeyim: fenerbahce 1 araba dolusu transfer yapacagina gercekten geriden top cikarmak icin sadece lasse schöne'yi, ileriye slimani'yi, geriye de super lig ortalamasinin biraz uzerinde fizikli bir stoper alsaydi ve gecen seneki sablondan devam etseydi su anda yuzde yuz yaris potasinda olurdu. trolluk yaparken en buyuk motivasyon: gercekten olabilecek, ve belki de olmasi gereken seyin sekansini hissetmek ve kurgulamaktir. serdar ali abimizin tuzaga dusmesinin nedeni de bu sekansin cazibesi oldu, bon appetit.

edit: draxler degile hala hayvan gibi guluyorum yalniz.
  • --- spoiler ---

bakın draxler değil drexler.
    --- spoiler ---

sıkı bir sözlük okuyucusu.
  • "draxler degil bakin, drexler!"

sanirim hala bir aciklama yok serdar bey'den. olsun, bekleriz biz.
hesabın var mı? giriş yap