• - abi müthiş bir planım var.
  • en kolay yöntemi bedenen çalışmaktır.

kimi hamallık yapar, kimi temizlik yapar, kimi...
  • sipariş üzerine internetten ticaret yapmaktır.

örneğin;

bu sitede 249 tl'ye satılan bir ürün aliexpress sitesinde free shipping ile $44.50'a gelmektedir. siteyi detaylı incelemedim ama $20.00'a bile bulabilirsiniz. türkiye'deki site de aynı adresten getirmekte ki temin ve kargo süresi için 1 ay süre vermiş, ki bu süre sipariş ettiğiniz ürünün free shipping ile gelmesiyle aynı süredir. hiçbir sermayeye ihtiyacınız olmadan ve mevzuata göre gümrük vergisi ödemeden iş sahibi olabilirsiniz.

not: bilgisayar ve aylık internet faturasını saymıyorum abilerim ablalarım.
  • sermayesiz iş kurulmaz, parasız kurulabilir.

her iş için para gerekmez, ama sermaye gereklidir.

entellektüel sermaye ya da know how yani iş bilgisi ile pek çok iş parasız kurulabilir.
  • imkansız bir şey değildir. ben de ilk iş kurduğumda cebimde 5 bin lira para vardı. en önemli şey azimdir. bir adam tibet'ten pekin'e kadar yürümüş. adama sormuşlar bu kadar yolu nasıl gördün diye? çok kolay demiş. her seferinde bir adım atarak.
  • ticaretin bir alım - satım işi olduğu göz önüne alındığında ve evinizdeki eşyaları sattığınızda dahi bu eşyalar anında birer sermaye haline geleceğinden dolayı, sıfır sermaye ile iş yapmak/kurmak yalnızca emek satarak gerçekleşebilecektir. bu işler ise, temizlik yapmak, ayak işleri yapmak, amelelik gibi basit ve daha çok işçilik kavramı kapsamına giren işlerden mütevellit olabilecektir.

netice* olarak, asgari düzeyde bile olsa, sermaye olmadan olmayacak iştir.
  • jigolo olmak veya bir çuval bulup karton ve metal toplamak olabilir.
  • (bkz: banker bilo)
hesabın var mı? giriş yap