• kaynak?
    eklenen kaynak hic ikna edici degil. biri sallamis twiterda, kaynak bu tweet gösterilmis.
  • serra yılmaz kim amk?
  • gebersin orada.
    uzaktan laf etmek iyiydi ama seni kimse siklemedi orada de mi..? birazcık onuru varsa sözünün arkasında durur ve gelmez.
    eğer bu devlet o pisliği oradan alırsa vergilerden payıma düşen haram zıkkım olsun.
    bu kadının gidişini güzel göstermeye çalışan bazıları var,neymiş ülkeyi yönetenleri eleştiriyormuş!!!! da gitmişmiş.
    biz de ülkeyi yönetenlere bayılıyor değiliz. böyle dangalakça yaklaşmamak lazım.
    bu entry de yazılanlara imzamı atıyorum. yukarıda ülkemize dönmek isteyen şahısla alakasını okuyunca anlarsınız. yazara teşekkür ederim. (bkz: #103542937)
    son olarak atatürk,padişahın hayranı filan değildi ve ülkeyi terk etmedi.
  • insan bazen küsebilir her şeye, gidebilir ama gelmek istiyorsa dönmesini isterim ben. değerli bir sanatçımız olduğunu düşünüyorum.
  • serra yılmaz'ın eleştirileri vatana değil, vatanı yönetenleredir. siz kendinizi veya seçtiklerinizi vatanın kendisi zannedebilirsiniz. kendi probleminiz. kendi topraklarında yaşamak her insanın hakkıdır, bu hakkı da üç beş trollden bozma az gelişmiş gasp edemez.

edit: sağolsun arkadaşlar bir ton mesaj atmışlar tek tek cevap vermem mümkün değil. şunu söyleyeyim:
    şu türklük meselesi aklıma bile gelmedi. çünkü ciddiye aldığım bir şey değildi.

1- "kadın türk olmaktan utanıyorum" falan demedi. aksine türkiye'de tecavüz edilip öldürülen pippa bacca'nın ardından sizler "utanıyoruz" derken, serra yılmaz çıkıp "bu tavırlar hiç hoşuma gitmiyor. neden utanacakmışız" diyebilmiştir.
    ayrıca tüm mizah anlayışını "vatandaşı olmasan eğlenceli ülke" gibi tamamen kendi yaşadığı toplumu aşağılamak üzere geliştirmiş bir kitleden; aynı toplumdan utanan bir insana yabancılık çekmemeleri beklenir. ama eleştirdiğimiz toplumumuzun en çok tenkit edilen özelliklerinden bir tanesi de "ikiyüzlülük" olunca, taşlar yerli yerine oturuyor.

2- kadına bir soru soruldu: "türk olmak nasıl bir duygu?" .. kadın şaşırdı anlamsız bulduğu soruya "kusura bakma benim suçum değil" diye cevap verip adeta sorunun sahibine dünyanın en aptalca sorusunu sordun sen nasıl hissediyorsun? der gibi baktı.

kaldı ki, sorulan sorunun ırkçı olduğunu, insanların nerede doğacaklarına kendilerinin karar vermediğine dikkat çekecek şekilde kinayeli bir yanıt verdiğini zaten açıkladı.

arkadaşlar hamaset bağımlısı olmuşsunuz. geçmiş olsun.

(bkz: #103562708)
  • türk olmaktan utanıyordun senin suçun değildi. gurur duyduğun yerde kal ablacım utandığın yere gelme.
  • bu kadına sövenler eleştirenler fırsatını bulsa kaçıp gidecek tayfa.
  • eğer gercekse rica ediyorum alınmasın yurda..

yok öyle işine gelince italya, gelmeyince türkiye demek..
  • tükürdüğünü yalamak olur.
    zoru gördüğün her ortamdan kaçarak yaşayamak zor olsa gerek.
hesabın var mı? giriş yap