şükela:  tümü | bugün
 • java tabanli, dlna media server. herhangi bir dlna-certified aygita muzik, film ve fotograf stream etmenizi sagliyor.

  http://www.serviio.org/
 • kurulduğunda bir windows servisi olarak çalışan, firewall ayarları doğru yapıldığında sorunsuz ve hızlı şekilde dlna özelliği olan cihazlarda film, müzik veya fotoğraf görüntüleyebilmenizi sağlayan uygulama.

  samsung pc share manager ve windows media player uygulamalarını da kullanan biri olarak yegane tavsiye edeceğim dlna uygulaması olur kendileri.
 • allshare ile pcye yeni bir şey indirdiğinizde televizyon keyfine göre görür, bazen seksen restrart refresh yapsak bu programla olmaz. çare serviio'dur, tereddütsüz kurun, allshare i de kaldırın.
 • (bkz: servicio)
 • pc vs.den tvye data aktarırken en büyük sorun evdeki wireless ağın toplam kapasitesi oluyor. iki telefon bir pc bir de tv kablosuz modeme bağlandığında ev içi veri aktarımı için de bant genişliği 4'e 5'e bölünüyor diye biliyorum (55 mbps / 5 gibi). oysa hepsi kablo ile bağlansa her biri 100 mbps lik bağlantı hızını koruyor (internet değil ev/ağ içi veri transferinde). kablosuz ağ teknolojisinin böyle bir kısıtı defosu var.

  neyse burda telefon veya laptopdaki 1080p videoyu aktarırken sorunu çözmenin en (serviioyla direk ilgili olmayan bir yol tabi) garanti yolu tv'yi zaten taşınabilir bir şey olmadığı için kablosuz modeme kablo ile bağlamak, modemler kablosuz da olsa her birinde en az bir lan kablosu portu oluyor. kablosuz bağlanma desteği olan yeni smart tvlerde illaki kablo bağlantı şansı da oluyor. bu şekilde yapıldığında tv wireless bant genişliğini bölmüyor yarıya düşürmüyor. pcden modeme kablosuz olarak taşınan filmin datası ondan sonra zaten kablo ile taşındığı için kesilme takılma yaşanmıyor (benim durumumda çözdü).
 • os x ve samsung smart tv için dlna ile kusursuz çalışıyor.
 • şuan app olarak akıllı tvlerde bulunmayan güzel uygulama.

  lg ve samsung 2 tane akıllı tvnin app bölümünde bulamadım.

  hatasız kullanan varsa yeşillendirsin lütfen.
 • media server'ların kralı.

  özellikle dlna üzerinden tv'ye görüntü dosyaları aktarırken plex, ps3 media server, tvmobili, mivimobili hepsine nal toplatan çoacayip uygulama.

  vestel smart tv'nin ilacı, sigarası, orospusu.

  hele o plex yok mu? arayüzü çok şekil ama daha external altyazı dosyalarını dlna üzerinden aktarmaktan aciz. amatörü eğlendirir.

  velhasıl kelam; mkv oynatabilen (h264, x264 vs.) smart tv'niz varsa ve film/tv serilerini torrent'ten mkv olarak indiriyorsanız ve altyazı ile birlikte transcoding yapmadan aktarmak istiyorsanız alın kullanın kullandırın öpücüklere boğun.

  sikindirik hdmi kablosunu da yarak kürek apple tv'yi de atın çöpe gitsin.

  (mac os için konuşuyorum. windows versiyonu denemedim.)
 • plex'den on kat daha iyi olan media server uygulamasıdır. hem kaynak kullanımı hem de dönüştürme hızı gö doldurur. eğer dlna ile işiniz var ise denemeden geçmeyin.

  http://serviio.org/