• kimse kusura bakmasın ama durduk yere ağzıma sıçmıştır.
    arabeskten beter lan bu,
    platoniklikten çekmiş adamlara bu yapılırmı.
  • naif şarkı.

"herkesin bir dengi var
    ben seninki değilmişim."

"sen benimki değilmişsin" değil... o kadar naif.
  • göksel' in şimdiden seslendirmesi gereken emre altuğ'dan parçası. o derece nostaljiktir efendim.

emre altuğ' u pek beğenmem ama bu parça bir parça sempati duymama vesile olmuştur kendisine.
  • emre altuğ'un 2010 yazı için hazırladığı emre altuğ'dan isimli single'ında sözü ve müziği, geçtiğimiz sonbahar-kış* dönemine damga vuran mustafa ceceli'nin "hastalıkta sağlıkta" bestesinin sahibi gülşah tütüncü'ye ait olan parça. eski türk filmi şarkılarının havasında olan parçanın aranjör koltuğunda alper erinç oturuyor.
  • internetten eski bi şarkı mı acaba diye baktıran güzellikte nostaljik bir havası var... yormayan, bıktırmayan, içli şarkı...

(bkz: emre altuğ)
  • "ben biliyorum yahu bu parçayı, eski bir şarkı bu" diye günlerdir düşündüğüm, sonra internette aradığımda hiç de eski değil, yepisyeni olduğunu öğrendiğim bir emre altuğ şarkısı. çok da güzel ayrıca.
  • ''kalbimde duracağına yanımda olsaydın ya'', malum sonbahar ayrılık mevsimi falan, üstüne bi de bu şarkı gelince hayat kısa geceler uzun olucak gibi.
  • istiyorum ki; bu şarkı arka fonda çalsın, ben ve tüm dostlarım, bi yerde oturup, rakı meze alem yapalım. gerekirse ağlayalım. kafayı bulalım. içelim ve güzelleşelim.

kalbimde duracağına yanımda olsaydın ya
    hayaline alışırım gerçeğin üzüyorsa
  • gitme zamanı gelmişlerin şarkısıdır... onlar ki sevdicekleri kendilerini bir gün sever diye beklemiş, ayları, yılları, kendilerini tüketmiş ama kazanamamış insanlardır... olsun ,binip gitmeyi de aynı hislerle ölmeyi de bilirler...
  • girişi inanılmaz güzel bir şarkı sev diyemem...

sözleri de tam olarak şöyle:

sevmedin beni ne yapayım
    zorla sev diyemem ya
    ben sana çok aşıktım
    sen de ol diyemem ya

herkesin bir dengi var
    ben seninki değilmişim
    baksın gözlerin bana
    parlasın diyemem ya

ben böyle geldim böyle gideceğim
    aynı şeyleri söyleyeceğim
    binip yalnızlar vapuruna