• bir yanı eksik insandır.

şimdi bakıyorum, evet bir yandan iyi. kafana göre takılıyorsun, hesap vereceğin biri yok, saçma sapan kıskançlıklar yok. eyvallah, güzel.

ama insan konuşabileceği, gerçekten ihtiyacı olduğunda yanında olabilecek, derdini dinleyip teselli edecek, sarıldığında huzur bulacağı birini arıyor hayatında.

kendi adıma konuşayım, hiç sevgilim olmadı bu yaşa kadar. "bu devirde nası yaa?" diye şaşıranlar olabilir, ben de bilmiyorum. ne kendimi dışarıya kapattım aman sevgilim olmasın diye, ne de yeter artık benim de sevgilim olsun diyip sağda solda aradım. akışına bıraktım, kısmet değilmiş demek ki. ama bir yerden sonra insan düşünüyor "neden?" diye.

dış görünüşle falan ilgisi yok bunun, boyu benim belime gelen, veya benden çirkin olan bir sürü insanın sevgilisi var, olabiliyor. karakter de değil, çok çekingen bir insan değilim, yine benden daha çekingen olan ablamın da sevgilisi var. lan koskoca üniversite hayatında bile bir insan bulunmaz mı? yok!

velhasılı kelam, oluruna bırakmak lazım. hepimizin kısmeti bir yerde bekliyor bizi, bakalım ne zaman karşılaşacağız.

edit: kısmetimi buldum sanırım :)
  • sorsan mutluyum der ama içten içe ne olacak bu halim diye hayıflanır. her ne kadar realist takılsa da aslında romantiklik ruhunda vardır.
    (bkz: sözlük bana karı bul lan allahsız)
  • genelde kisiye degil de digerlerine dert olan durumdur niyeyse. eli yuzu duzgun, iyi birisin ama niye sevgilin yok gibi sorular en kliseleridir. hele ki yas biraz ilerlediyse iyice sinir edici bir hal alir sorular.

bu soruyu soranlar ise, kendilerini hic sorgulamazlar. simdiye kadar 30 sevgilsi olmus, her birine ayni yapmacik sozleri soylemis ve her seferinde de asik olduguna inandirmistir ya kendini ancak bu kadar kendini kandirabilir insan. kimi degerlerin ici bosaltilmis artik sanirim. dogru ve yanlis birbirine karismis gibi.

duzene ayak uydurmak lazim belki de, hem kolay olani o olmaz mi aslinda? gercekten sevecegin birini bulabilmek ve onu beklemektense, buldugunu seviyor gibi yapmak.

neyse ki can yucel bu bunalimda imdada yetisir beklenti adli siiriyle. buyurun;

neden hayatında biri yok diye soranlara:
    hani bazen durakta belli bir otobüsü beklersiniz ya;
    on dakika, on beş dakika, yirmi dakika beklersiniz gelmez.
    bu arada başka alternatifler de geçer ama binmezsiniz.
    ne de olsa “beklemişsinizdir o kadar”, boşa gitsin istemezsiniz.
    sormayın artık bana!
    herhangi biriyle değil, beklediğime “değecek” olanla devam etmeliyim bu yola!..
    durakta yaşlanmak olsa da işin ucunda..

hem su da unutulmamali ki herkes meme, kalca, adonis, tip ya da para pesinde kosacak degil ya muhabbet arayanlarda olmali bu dunyada. tamam meme falan tabii ki guzel seyler olsun ama bunlar sevgili icin degil sevismek icin yeterli sebepler sadece.
    zor olan memeyi bulamamak degil hayran olunacak muhabbeti bulamamaktir ayrica.
  • rahat bıraklıması gereken insandır. sevgiliniz olmayınca üzerinize "kesin bok gibi bir hayatı var bunun" etiketini yapıştıranların ; hayatında biri var mı tarzı sorulardan sonra yok cevabını alınca "aaaaaaaa" deyip üzüntülü gözlerle bana bakanların gözlerini oymak istiyorum,bu konuda da gayet ciddiyim.
  • "sevdiğim" dediği insan "sevgilisi" olmamış olan insandır belki de. "sevgilisi olmanın" bir statü olduğu ortamlarda, "sahip olmadığı" bu etiketle yaşamanın kötülüğünden çok, "sevdiği" insan tarafından bir "hiç" görülmekten acı çekiyordur. her daim insanları kümelere ayırmaya alışan toplum, ona da boş kümeyi layık görmüştür. hepsinden ziyade ya aşka aldanmıştır, ya da aşkı aldatmıştır.
  • bir yıl falan idare edilebilen ancak daha sonra bayan durumdur. bir yılın sonunda birkaç çaba da sonuçsuz kalınca " amaaannn! bırakıyorum bu işleri artık" deyip uzun bir yalnızlığa yelken açılabilir. üç yıl sonra falan da ilişki başlatmaya üşenir hale gelirsiniz. bi zaman sonra bu durum normal gelmeye başlar ve bir bakmışsınız uzun süredir sevgilisi olmayan insanlar kategorisine girmişsiniz.
  • sevgilim yok, şöyle bi duygu, böyle bi şey vs yazıcaktım ki bu güruhun tipsiz ruh hastası şerefsiz hastalıklı bir ruh haline sahip sefil piç kurularından oluştuğunu öğrenince tırstım sustum. mm, sevgilisi olmayanlar abazan, sevgilisi olan herkes ise o sevgilisiyle çatır çatır sevişiyor demek memlekette. pek güzel.
  • çiftlerin yanında sıkılan ve bunu belli eden insandır.
  • belki de gerçek aşkı aradığı için yalnız kalan insandır.

kısa süreli, gönül eğlendirme amaçlı ilişki istemeyen birisidir. sayıları her geçen gün azalan cinstendir. böyle giderse müzeye konmaya aday olacaktır.
  • "paralel evrendeki ben kesin yalnız değildir" diye avutmaktadır kendini.
hesabın var mı? giriş yap