• "...seni dünümde, yarınımda her saatimde içimi ısıttığın için sevdim seni ben... bugün sevip yarın bırakacak kadar değil, bıraktığında yok olacak kadar çok sevdim ömrüm...”

yazmış bu arkadaş sevgilisine kurşun yağdırmadan önce. şu "ya benimsin ya toprağın" mantalitesi kutsanmaya devam edildikçe eksilmeyecek bu herifler.

bu herif lerin "sevgiyi, sevdiğini bırakmamak" lafından anladıkları sevgine sahip çıkmak, onu yaşatmak için mücadele vermek değil. sevdiğin seni bırakacak olursa it gibi yapışıp taciz etmek, gırtlağından tutup bırakmamak, başka bir yere gidemeyecek hale getirmek falan. ilişkileri "karşılıklı saygı"dan ziyade "karşılıklı domine etme savaşı" haline sokmaya devam ettiğimiz sürece bu devam edecek.

gönül ilişkisi denen şey, birbirinden hoşlanan, değer veren, birbirini arzulayan iki kişinin birlikte vakit geçirmesi, birbiriyle sevgi ve saygı çerçevesi içinde paylaşımlarda bulunmasıdır. bizdeki algı "birine sahip olmak" . insana "sahip olunacak mal" muamelesi yapmaya devam ettikçe çok göreceğiz bu haberleri.
  • bugün haberlerde izlediğim ve iyi olmuş dediğim olay.
  • içinde yanlışlık barındıran ifade. insan sevdiğine ateş eder de kurşun sekerse ölmez; telef olur.

eğer bu herifin sevgi anlayışı; "şunu yapamazsın, bunu giyemezsin, onunla konuşamazsın, oraya gidemezsin"den bir tık ileriyse ben de bir şey bilmiyorum.
  • ateş edilen kişinin ağır yaralandığı olay. gözünüzü seveyim şu haberi okuyun da sonra abuk subuk esprilerinizi yapın.
  • ne var bunda kurşun gideceği adresi karıştırınca kargoyu sahibine geri göndermiş. yanlız takdir ettim teslimat hızlıymış. aras, sürat falan hep örnek alsınlar
  • buradaki sevgili "efsunlu" tabirini sonuna kadar hak ediyor, yoksa adaleti kim kaybetmiş biz bulalım.
  • ben seni sevdim de öldüm.
  • (bkz: blade mail)
  • hangi filmdi la bu, sag saglim miydi?
hesabın var mı? giriş yap