• hayatımda hiç başka bir kadın için terk edilmedim..
    ne ben birini başkası için terk ettim ne de biri beni.

ha bi defa terk edildim ben de geçmiş zamanda ama nedeni başka,
    adamın bütün ısrarlarına rağmen birlikte olmayı kabul etmemiştim,
    cinsel olarak çekici bulmuyordum falan filan..
    önemsediğim bi ilişki değildi zira herhangi bi ilişki de yoktu ortada.
    velhasılı kelam sadece pratikte bi terk edilme hikayem var o yüzden böyle bi konuda pek ahkam kesemem ama çevremden gördüğüm bir şey var ki;
    eğer o tercih edildiğiniz kadın sizden güzelse vayy haline o kadının..

son 1 haftadır yakın çevremin gündeminde, çok sevdiğimiz bir arkadaşımızın
    başka bir kadın için terk edilmesi yer alıyor.

3.5 senedir birlikte olduğu hatta sık sık evlilik planları yaptığı sevgilisi
    bir gün aniden ayrılmak istediğini söylüyor bizim kıza.
    ''başkasına aşık oldum üzgünüm'' diyor.

sırf bu dürüstlüğünden dolayı çocuğa kızamayan tek yakın arkadaş olarak taşlanıyorum..

şimdi bizim kız dediğim,
    türkiye'nin en köklü lise ve üniversitelerinden mezun, kültürlü, zeki, genç yaşına rağmen iş hayatında önemli bi konuma gelmiş ve ortalamanın zengin diyebileceği iyi kalpli bi kadın..
    çocukla da taa üniversiteden arkadaşlar, o da alanında başarılı bi adam..

şimdi şu aniden ortaya çıkan, bizimkinin uğruna terk edildiği kadına bakalım bir de;
    2 yıllık bi okuldan mezun eğitimi ön lisans..
    kültürünü, zekasını,iyiliğini kötülüğünü bilemiyoruz..
    ama başarılı bi meslek hayatı yok. (mesleği de yok gerçi)

ama şöyle bi özelliği var kızın, kız çok güzel hacı.. güzel yani..
    kızın bi de adı var ama genelde orospuyu tercih ediyor bizimkiler..

işte arkadaşımızın bu kız için terk edildiğini ögrendiğimiz günden beri
    herkesin söylediği tek şey var:
    -işte erkekler bölee, zekaya iyiliğe bakmıyor tek önemsedikleri göt-meme..

hayır öyle değil demek istiyorum her defasında susuyorum.. ama öyle değil işte..

birine aşık olurken kaç dil bildiğine göre mi aşık oluyorsun sen?
    hangi üniversiteden mezun olduğuna mı bakıyorsun ?
    ya da ne kadar güzel kız du bi aşık olayım mı diyorsun?

ablacım şunu bi kabul et, eğer sana aşık olsaydı adriana lima gelmiş olsa
    kıçını dönüp giderdi bu adam..
    güzel olduğu için tercih edilmedi o kız, sevildiği için aşık olundugu için tercih edildi
    sen de çirkin olduğun için kötü kalpli olduğun için terk edilmedin
    artık sevilmediğin için terk edildin..
    bu kız çirkin olsaydı bir de çirkin orospu olacaktı üstüne..
    kaldı ki onlarca güzel kadın da başka biri için terk ediliyor bu hayata..

sevgilisini başka kız için terk eden erkek seninle yakalayamadığı mutluluğu buldu o senin başka dediğinde kadında..

o 2. kadın diyip taşladığınız aslında esas kadın, 2. kadın sensin bu hikayede,
    sevilmiyorsun işte, senin o orospu dediğin kadın seviliyor,
    yırtma götünü artık ayıp, giden gitti geçmiş olsun..

ayrıca ikili ilişkilerde insanların içerde ne yaşadığını dışardan bakarak anlayamazsın
    iki tarafın iyi insanlar olması da, benzer kültürel altyapıdan gelmeleri de iyi anlaşabilmelerini sağlayan
    bi koşul değildir.
    tabii ki başkası için terk edilmek acıdır, acına saygım var, yaşa acını ağla, zırla sonra kalk toparlan.
    belki sana sorsalar başka bir nedenden terk edilmeyi tercih ederdin ama olmuyor işte..
    bir gün gelir de o tercih edilen kadın sen olduğunda sen de anlayacaksın belki..

bi kadın durun gözünüzü seviyim,
    eski sevgilinin yeni sevgilisi de,
    yeni sevgilinin eski sevgilisi de seni zerre ilgilendirmiyor,
    onları incitmeye çalışmak, laf sokmak, hakkında konuşmak senin kadınlığından götürüyor
    onlara bişey olmuyor..
  • karmadan haberi olmayan erkektir.
  • terk ettiği hatun daha bi aşkla sevecektir onu. daha bi ulaşılmaz olacaktır gözünde.

karmaymış... skerler karmayı.
  • serefsizdir, haysiyetsiz bir eziktir. mutlu olmadigi, kendince(!) sorunlarla bogustugu iliskisini baska bir kiz bulamadan terkedemeyen bir gerzektir.

madem huzurlu degildin, kavgalar ediyordun, bunu bir baskasi hayatina girmeden once farkedemedin mi demezler mi insana? tabii ettin belki ama yalniz kalamazsin ki sen, hem ne kadar iyi anlasirdiniz aslinda de mi, mukemmel giden bir iliskiniz vardi? sonra noldu... "mutlu degilim, eskisi gibi olamiyorum, gecmis (5 yil) i dusundugumde hep aklima artik kavgalarimiz geliyor, umut guzeldi ama artik tukendi" oldu bir anda, her nasilsa... ha bir de, bunlari demeden once kafasini iki elinin arasina alip da dusunemeyen, kendince yaptigina kilif uydurmak, olmayan beyniyle karsi tarafa olabildigince az zarar vermek ve olusabilecek en az soru isaretiyle iliskiyi siktir etmek isteyen bir sik kafalidir kendisi.

bir baskasini hayatina buyur etmeden surmekte olan sorunlu(!) iliskisini noktalayamayan tum serefsizlere kafam girsin!
  • en azından terk etme cesaretini gösterebilmiş erkektir. aldatan, ikili oynayan bir şerefsiz olmamış, nokta konulması gereken yerde durmayı bilmiştir.
  • en azindan adam gibi erkektir. baska yarinlara yelken acmadan once iliskisini bitirmistir.

nesi pustluk anlamadim tam. herif sevgilisinden ayrilmadan mi baslasaydi baska kizla muhabbete?
  • muhtemelen ağlayanın malı gülene hayır getirmez kanunu ile yeni sevgiliside onu terkedecektir.

hep böyle olmuştur doğa kanunu gibi.
  • cevremden gozlemledigim kadariyla, genelde birlikte olunanin, cok daha cirkini icin terk ederler.
  • muhtemelen terk ettiği kızın kafasında, benim ondan neyim eksikti benzeri sorular dönüp duracaktır. ki terk edilen kızın yeni kızdan hiçbir eksiği yoktur fazlası bile vardır belki de, ama bu gönül işleri eksikle fazlayla olmuyor maalesef.

ve bunu yapan bir erkek, yeni sevgilisini de başka biri için bırakabilir.
  • hakkında karma ileri karma geri yorumlar yapılan durum.

o değil de, aynı mantıkla terk edilen adamın da karmasının çığır açması lazımdı, öyleyse ben neden bi sikim hayır görmüyorum lan hala bu karmadan. aq karması nerdesin lan. gidip bi sayısal oynayım ben en iyisi.
hesabın var mı? giriş yap