• sevgilisinin çıplaklığından gurur duyan erkektir.

aylin: hiç olmazsa bir bikini giyseydim ama erdem, utanırım böyle.
    erdem: hayır bebeğim çok güzelsin, anadan doğma gez de herkes görsün bu güzelliği.

dbe editi: arkadaşlar sarcasm değil, konu hakkındaki gerçek görüşüm.
  • bikini giyip giyemeyeceğine karar vermesi için bir eril akla ihtiyaç duyan kadına müstahaktır bu sevgili.
  • - höeeyt yine mi bikini giydin ulan sen!
    - ay ne bağırıyosun haşmet. unutmuşum kızdığını tamam çıkarıyorum işte.
    - bağırırım tabii ulan kaç kez söyledim sana bikini giymiceksin, üstsüz güneşleneceksin diye.
    - of haşmet ne acayipsin ya.

(bkz: bir icazet makamı olarak sevgili)
  • izin vermeyen erkektir. kendisine killigim da sirf bu sebeptendir.

"begenmedigini dile getirip orta yol bulmaya yanasan" erkek degildir cunku. ya da "alakasiz yere huysuzluk yapip sevgilisinin basini agritan" erkek de degildir. abartalim, "o etegi giyersen senden ayriliyorum ultimatomunu veren" erkek bile degildir.

"izin vermeyen" erkektir. iliskinin hukukundan bagimsiz sevgilinin yaptigini yaptirtmama yetkisini kendinde bulan erkektir. ne bileyim, sevgiliye avatar muamelesi yapan, elde dizgin sevgiliyi bir bakima "deh canim" misali suren erkektir.

yoksa ben de farkindayim iliskide anlasmazliklarin, tartismalarin yerinde, gerekli ve hatta saglikli oldugunun. sevgiliye karismak var, begenmemek var, uyarmak var, cingar cikarmak, tantruma girmek var... bunlarin hepsine bastan eyvallah.

ama ne zaman ki olay "o bikiniyi giyemezsin"e variyor, ben yine sinirleniyorum. giyemezsin nedir abi? anlatilan sey "giymeni istemiyorum" degil mi? e oyle desene. yoksa bana ne kimin sevgilisine karisina dekolte yakistirip yakistirmadigindan... mesele medeniyet kovalama cabasiyla alakali degil. mesele sevdicege hukmetmenin ne kadar yaraktan bir mevzu olduguyla alakali.

padisah miyiz biz arkadas?
  • (bkz: varoş dertleri)

o değil de, izin isteyen hatunun aklına sıçayım.
  • olayın geçtiği yer ev ise benim bu erkek.
    ne işi var kardeşim az da olsa giyinik kadının benim evimde?
    oturmaya mı geldik lan?
  • bi gurbete ciksa, avrupali bi manita yapsa, ona "bikini giymen yasak" dediginde kizin saskin bakislari esliginde "benim ne giycegime neden sen karar veresin ki" sorusuyla burun buruna gelse, "kiskanirim" diye izaha giristiginde "herkesin bikini giydigi plaj ortaminda neyi kimden kiskaniyorsun" sorusuyla bi darbe daha yese, "erkek milleti, bakarlar" diye ben-sana-güveniyorum-cevreye-güvenmiyorum cekse, bu sefer de kiz "hani kimse bakmiyor" diye etrafina bi bakmasini istese, kafasini cevirdiginde kizlara bakanlarin sadece yine kendi sevgililerine bikini giydirmeyen türkler oldugunu fark etse, sevgilisinin "hem sen de mayoyla geliyosun" kontrasina "ama ben erkegim" cirpinisiyla karsilik verip hepten ezilse, son bir can havliyle namustan girmeye calistiginda avrupa'daki cogu dilde namus diye bi kelimenin bile olmadigini* görüp kendini ifade edemese...

iste canlar belki o zaman, bi ihtimal, hayati kendine de sevdigine de zehir etmekten vazgecerdi
  • izin vermeme yetkisini kendinde bulan erkektir.

ben kizin yerinde olsam saniyesinde basarim siktiri. sen kimsin de benim ne giyip ne giymeyecegime karisiyorsun sikko?
  • zihniyet ne olursa olsun her türlü bakılacaktır.
  • çok geniş mezhebe sahiptir nudisttir
hesabın var mı? giriş yap