• evliliğin en güzel provasıdır.
  • kavga edildiğinde ya da yalnız kalmak istendiğinde artık gidebileceğiniz en uzak yerin arka oda olduğunu anlatan bir eylemdir.
  • yalniz kalabilmek icin 1,5 saat boyunca sicmaniza sebebiyet verebilir.
  • nedense bir dingoyla bir ömür paylaşmayı kabul etmenin ve hatta onun bebeklerini dünyaya getirip minik minik dingolar yetiştirmenin, sürekli bir dingonun kıçını toplamanın, evde ayrı, işte ayrı çalışmanın ve "yaşamı paylaşamamanın", bir evin bütün sorumluluklarını üzerine almanın ve neredeyse seninle yaşıtken senin aldığın risklerin ve sorumlulukların yarısını bile almayan bir dingoyla belediyelerin nikah memurlarına verdiği yetkiye dayanarak "karı" ve de "koca" ilan edilmenin ne kadar zor, yıpratıcı, ömür tüketici, mutsuz edici bir süreç olduğunu bilmeyen insanlara saçma gelen "uyum" süreci.

evet, bir nevi test sürüşüde diyebiliriz. zira spor arabalara tapanlar olabilir, ama spor arabalar ailelere göre araçlar değildir. evet, aile araçlarına tapanlar olabilir ama sundukları imkana göre fiyatları geniş bir yelpazede değiştiğinden her aile arabası her aileye de uygun olmayabilir.

yani demem o ki kişiler birey olarak ne kadar mükemmel olsalar da birbirlerine uyumlu olmak "zorundadırlar". ama olmayabilirler. dolayısıyla muhtemelen 5-10 sene sonra boşanıp çoluğu çocuğu ziyan etmektense bir test sürüşüne çıkılabilir.
  • eski bir hocam şöyle derdi;

evlenmeyi düşündüğün kadınla evlenmeden önce muhakkak bir kaç gün bile olsa aynı evde yaşa, sabah kalktığında neye benzediğini gör, o gördüğün şeyi sevip sevmediğini sorgula, zira senin aşık olduğun şey bir sinema perdesinden ibaret olabilir.

hocamın şu an 5. evliliğini yaptığını hesaba katmazsak, ben onun bu görüşüne katılıyorum.
  • alelacele karar verilmemesi gereken paylaşım.
    eğlenmek maksadıyla yapılmalıdır, yoksa evlenmeye niyetiniz olup tanımak, alışmak için yapayım derseniz katiyen o ilişki evliliğe gitmez.
    o yüzden özellikle evlenmezse ölecek hastalığına yakalanmış hanımkızceğizlerimiz kaçınmalıdır.
  • evlilik ile sonuçlanmaz.
  • eger sevgili yemek yapiyor ve islerine yardimci oluyorsa ve dahi sana karisi muamelesi yapmiyorsa pek tabii keyifli olabilecek yasam bicimidir. fakat ben kizlara tavsiye etmiyorum. nice gelin namzetleri bu sekilde yillarca yasayip tahtini yeni birine birakti-sevgilisiyle musmutlu yasayanlar uzerine alinmasin-.

evlilik hayali olmayan kizlara da tavsiye etmiyorum -eger adam senin camasir yikayip utu yapmani bekliyorsa. beklemeyip bir de kendisi yapiyorsa aynen devam bacim.
  • evlilikle ilgili zilyon tane kötü örnekle karşılaştıktan sonra düşünmeden tercih edilmesi gereken ilişki tarzı. kötüye giden birçok evilik sırf ''evlilik kurumu'' denen şeyin özelliklerinden dolayı devam ettiriliyor. birincisi; evliliğin bitmesi ''ayrılmak'' değil ''boşanmak'' diye adlandırılıyor. boşanan çiftlerin her biri ''dul'' oluyor artık. işin hukuki prosedürleri de cabası. neymiş, kadının hukuki hakları nafaka falan filan. ya bırak! ben ciddi hayal kırıklığına uğramışım. her gece birlikte uyuduğum, aşık olduğum ada ''o'' değilmiş. sen bana hukuki hak diyorsun. zaten kendi paramı kendim kazanıyorum, sevdiğim adamdan ayrılmışım, onun üzüntüsünü yaşarken ne yapayım ben nafakayı? birlikte yaşasan öyle mi? en fazla, adam alır valizini gider. ya da alır valizimi giderim. üzüleceksem üzülürüm, ağlayacaksam ağlarım. mis.
  • bir arkadaşım sevgilisiyle birlikte yaşıyor. her gün 8 saat uyumazsa hasta hissediyormuş kendini, mutsuz oluyormuş. o yüzden sevgilisine diyormuş ki, ben şu saatte kalkıcam, sen daha erken kalkıcaksan eğer salonda uyu. ama sevgilisi (erkek tarafı) bunu hiç duymamış gibi saatini erkene kurmuş ve onun yanında uyumuş. arkadaşım da diyor ki, eğer beni sevse böyle yapmaz. benim sağlığımı iyiliğimi düşünür, salonda uyur.

sevgilime anlattım bunu. saçma geldi. bana da saçma geliyor.

sevgiliyle birlikte yaşamak birbirinin iyi kötü tüm huylarını öğrenmeye yarar.
hesabın var mı? giriş yap