• çok sıkıcı bi sıfat bu ya. orada burada bir şeylerin isminde/başlığında geçince midem bulanıyor. "hoşa giden" anlamı var diye bu kadar da sömürülmez ki be birader. demin reklamlarda izledim, coca cola galiba 4 kapağa 1 tane sevimli fok veriyormuş. abi bi de sevimsiz fok versenize bakalım o nasıl bi şey? ya da "monsters inc.", yani sevimli canavarlar. canavar ama kalbi mi temiz? peki ya sevimli kahramanlar? batman gibi göt çiçeği olmadığına mı işaret ediyor? sevimli yaşlılar? yaşlıların aslında devletlerin kamburu toplumların işlevsizleri olduğu mu kabul ediliyor? sevimli hırsız? hırsızlık gibi adi bir suç işlediğine bakmamamız mı gerekiyor? sevimli dev bizi ezmeyeceği için mi sevimli? ne lafmış arkadaş, her derde deva. "likable" ile "cute" arasında çevir çevir çak. evrenin sırrı sevimlilikte sanki. ne olursan ol ama sevimli ol.

http://www.resimadasi.com/…63/sevimli_tarantula.jpg var mı böyle bi şey ya sevimli tarantula diyor slfksdlkfjsdlfkjlk. sözlüğe bi daha gelirsem nick'im sevimli radioheadbanger'dır.
  • tatlı, hoş, pek şirin`.`
  • sevilebildiğimi fark ettiğim an, sevgiyi arttırmanın hayatta kalmanın tek yolu olduğunu anladım.
    ve ondan sonra hiçbir fırsatı kaçırmadım.
  • her nasıl ki aşık olunmayan,çekici bulunmayan er kişiye sempatik yahut komik,eğlenceli denir işte o hesap güzel değilsin,sana aşık değilim, zerre çekiciliğin yok be ablacım manasında hatun kişilere sarfedilen sözcük
    -aman da aman pek sevimli pek şirin...
    -yani olmaz diyorsun
    -cııık
  • dolmuşun kalkması için sadece 1 kişi gerekiyor, o kişi de bir türlü gelmiyordur. insanlar beklemekten sıkılmıştır. daha sonra, evet evet, sonunda bir kişi gelir, ve dolmuş kalkar. o gelen kişi de "sevimli" ismini alır.
  • olması, olunması genelde başkalarının inisiyatifinde ve farklı dinamiklere bağlı sıfattır.

sanırsam hayatımda bir kere olmayı başardım. ilkokul birinci sınıf sonunda yapılan okuma bayramı sırasında ''kedicik'' adlı şiiri okuma görevi bana verilmişti. bütün sülale, komşu, babamın arkadaşları yakın esnafa tek nefeste okuyarak, çeşitli platformlarda boy göstererek mükemmel bir hazırlık dönemi geçirdikten sonra sahne şahsıma verildi. peki ne oldu?

- kedicik... öhm... ühüüüü!!

hemen alkışlar tabi, aman da ne sevimli, kıyamam diyalogları. kardeşim o kadar yerde milyonlarca kez okudum birisi de bir şey demedi ama beceremeyince kıymetim arttı. yaptığım değil de yapamadığım şeyler yüzünden olduğum bir şey olumlu mudur? karar veremedim. o dönemde başlayan trend hala devam etmekte.

bazen salıvermek gerekiyor demek ki, ne kadar zorlarsanız zorlayın, insanlar ile aranızdaki anlama katsayısı yükselmiyor. hatta geriye gittiğinden bile bahsedebiliriz ve bu hiç de sevimli bir durum değil.
  • kendisinden sonra bir yaratık adı getirilerek cizgifilm kahramanı yaratılabilen kelime, i.e. sevimli hayalet, sevimli cadı, sevimli tavşan, domuz, ayıcık bu böyle gider..
  • $irin, insanin ho$una giden olgu
  • komik anlaminda da kullanilabilen seker sozcuk.
  • aynı zamanda ardahan'ın hanak ilçesine bağlı bir köy.
hesabın var mı? giriş yap