• nightwishin iyi olduklarına karar vermeme yeten, dinlemiş olduğum tek

take heed, dear heart
    once apart, she can touch nor me nor you
    dressed as one
    a wolf will betray a lamb
    lead astray the gazers
    the razors on your seducing skin
    in the meadow of sinful thoughts
    every flower`s perfect
    to paradise with pleasure haunted by fear
    a sin for him
    desire within
    a burning veil
    for the bride too dear for him
    a sin for him
    desire within
    fall in love with your deep dark sin
    i am the fallen
    you are what my sins enclose
    lust is not as creative
    as its discovery
    to paradise with pleasure haunted by fear
    a sin for him...
    bless me, undress me
    pick your prey in a wicked way
    god i must confess...
    ...i do envy the sinners
  • baterinin bukadar hızlı olmasına rağmen, (bkz: huzunlendiren sarkılar) *
  • böyle rüya gibi, masal gibi bi şarkı. dinleyene kadar tarja' nın sesini soğuk bulan bünyeleri, anında tarja manyağı yapabilecek kadar da güçlüdür. simone simons' un bu işe tarja' yı dinleyerek nasıl başlamış olabileceğini anlatır.
  • süper bi eser,dinlemeden ölmemek gerek.
  • çoğu kişinin ilk dinlediği nightwish şarkısıdır.

(bkz: bütün genellemeler yanlıştır)
  • wishmaster albümünün ilk parçasıdır kendileri.. live performansta tarja coşar ve albümde çıkmadığı sese çıkmaya çalışır ve nitekim olağanüstü bir başarıya erişir ve o sese çıkar.. albümdeki ve live performanstakinden farklı farklı tatlar aldığım bir live performansa sahip ölünesi parça...
  • ayrıca naamah ın da coverladığı parçadır
    (bkz: orjinalinden iyi olan coverlar)
  • ölseydim ben ama bilmeseydim bu şarkıyı, ölseydim de biri çıkıp bana bu şarkıyı dinletmeseydi, ölseydim de kazınmasaydı beynime, gece rüyamda çalıp uyandırmasaydı beni. dinlerken sanki vuruyor birisi kafama, hücrelerimi çekiştiriyor, düşüp ölebilirim. gerçekten öldürebilir bu şarkı beni.*
  • wishmaster albümünde bulunur. lezizdir.
  • ilk olmasa da nightwish'e bu kadar bağlayan ve bu gece manyak gibi tekrar tekrar dinlemek istediğim şarkı.

from wishes to eternity dvdsindeki performansı stüdyo versiyonunu hatta herhangi bir versiyonunu geride bırakır benim için, 2003 century child turnesindekiler de ondan sonra gelir. sadece şarkıyla değil en sevdiğim dönem olmasıyla alakalı olabilir ama nightwish denince ilk aklıma gelen şarkı.
hesabın var mı? giriş yap