şükela:  tümü | bugün
  • bu giri sorunun çözümü üzerine kaldırılmıştır.
  • okumadım fakat işin içinde turkcell varsa kesin rezalet gibi rezalettir
  • operatorden telefon almak zaten başlı başına bir rezalettir. ben de zamanın bu hataya düştüm annemin faturalı hattı üzerine iphone 7 aldım.satan uyanık cihazı bir üst model olan ip7 plus olarak sisteme girmiş. neyse ilk fatura geldi yüksek, dedim vergi vs falandır heralde(faturada cihaz modeli yazmaz kampanya vs yazar) neyse ikinci fatura geldi yine yüksek , dedim bu işte bi şeyler var. gittim bayiye dedim böyle böyle bunlar başladı yok efendim normal vs. sonra eve geldiğimde online işlemleri bir kurcaladım cihazı yüksek model işlemişler. sonra tabi paşa paşa düzelttirdim. operatorden telefon al-ma-yı-nız.
  • rezalet puanım 10 kanka.
  • ha şöyle yaa, bana böyle rezaletlerle gelin.

rezalet puanım 10/10.
  • ensarci turkcell varsa rezalet kaçınılmaz. rezalet puanım 9999999999/10.
  • ürünü almadan önce garanti bandını kesinlikle kontrol edin. açma bahanesiyle kesinlikle çalışana vermeyin. operatörlerden kesinlikle telefon almayın. bu gözler paralel ithalatı distribütör garantili diye satmaya çalışan operatör mağazaları gördü. rezaletin daniskasıdır.
  • birkaç dakika içerisinde ne kadar çok mağduriyet yaşandığının ortaya çıkması birdaha asla turkcell markasının önünden dahi geçilmemesi gerektiğini ortaya koyuyor. başlığa yardımcı olan değerli sözlük üyelerine teşekkür ediyorum. bahse konu durum ciddi anlamda psikolojimi etkiledi durup durup hüzünleniyorum. canım çok sıkkın sözlük kazandığımız üç kuruş para ile hakkımızı alamadığımıza mı yanayım durduk yerde dolandırıcılığa maruz kaldığıma mı.. umarım bu işe bir çözüm bulabilirim..
  • 10 numara rezalet.

derhal savciliga gidilip suc duyurusunda bulunulup, imei uzerinden btk kayitlari talep edilip sim kart kontrolu istenebilir.

turkcell savcilik karari olmadan da kendisi arge yapip dogtuyu soyleyebilir.

faturasi kesilmisse sifir degildir. "sifir gibidir". aradaki fark sekulere gore 9 gun ama karincaya gore 2, kelebege gore 20 yildir.
  • olay muhtemelen şöyle gelişti,

senden 10 gün önce adamın biri gidip o bayiiden sana sattıkları s10e marka cihazı hat üzerine aldı. 3500 liradan yüksek cihaz olduğu için 6 aylık bi ödemesi var ayda 910 yansıyor hatta 5500 lira falan yapıyor.

ve adam paraya ihtiyacı olduğu için bu cihazı bayiye para karşılığında geri bıraktı yani bu şahıs cihazı hattına taksitle yansıtıp, karşılığında canlı para aldı bayiden 3700-4000 arası bi paradır bu muhtemelen.

sanada o cihazı vermişler ve fatura muhtemelen senin adına bile değildir başkasının adınadır, bunun garanti sürecinde herhangi olumsuz bir etkisi yok. (yeniden fatura kestilerse durum başka)

ayrıcana hiç bir tim'de cihaz alımında attığın belge 2 deki gibi fiş verilmez one öyle ya saçma sapan.

özet geçicek olursak dediğin gibi kullanılmış ise sıkıntılı bi durum uğraşıp uğraşmamak sana kalmış. geçmiş olsun.