• araştırmanın kısmen de olsa bir geçerliliği varsa eğer bunun sebebi, virüsün sigara içenlerin ciğerlerinde tutunacak bir dal, içine sızıp çoğalacak doğru düzgün bir hücre bulamamasından kaynaklıdır.

bu iyi midir, kötü müdür siz karar verin artık.
  • oğlum yapmayın etmeyin lan. yazmayın böyle şeyler. sigara tiryakileri bu alışkanlıklarını aklamak adına ufacık şeylerden medet umuyor, siz memba suyu ikram ediyorsunuz. yok yalan yalan inanmayın. yoktur öyle bir şey...
  • hatta virüse yakalananlara hastanede tedavi amaçlı sigara ikram ediyorlarmış.
  • doğru okumak gerekirse,

hastalık yaşlılara bulaşıyor.
    yaşlılar sigara içmiyor.
    sigara içenler yaşlanamıyor.
  • şöyle iki hipotez okudum:
    1-nikotin koronavirüsün bağlandığı ace-2 reseptörlerine bağlandığı için virüsün yayılma hızını azaltıyor olabilir.
    2-sigara içenlerin bağışıklık sistemi birçok zehirli madde sebebiyle nispeten baskılanmış durumda olduğu için koronavirüsün asıl öldürücü özelliği olan sitokin fırtınası azalıyor olabilir. yani bir nevi sigara içenlerin ciğerleri hindistanlılar gibi mikroba pisliğe alışkın, diğer insanlarınki dışarı çıkarılmayan el bebek gül bebek çocuk gibi, ilk aldığı mikropta hastalanıyor.
    bunlar hipotez tabi ki. sigara zararlıdır, içmemek lazım.
    edit: uyarılar üzerine 'teori'yi 'hipotez'le değiştirdim.
  • ben bir aydır tedbiri arttırdım. uzun sigara içiyorum artık f/p ürün.
  • trafik kazalarının yüzde 12si alkollü araç kullanmaktan oluyor dersek yüzde 88 i de alkolsüz araç kullanmaktan oluyor mu diyeceğiz?
  • sırf bu virüs sürecinde sigarayı bıraktım yapma etme gurbanın olam
  • babam ve ben günde bir paket sigara içiyoruz, ömrü boyunca bir dal bile içmeyen annem covid-19 oldu.

edit: nisan ayında oldu ve aynı evin içinde bize bulaşmadan geçti bitti.
hesabın var mı? giriş yap