• (bkz: içenler içmeyenlere anlatsın)

bak bu benim büyük çaresizliğim. hani hayatının kadını sandığın hatun sana aslında hayatının kazığını çakar, adrenalin tavan yapar, vücut ısın artar, kan dolaşımın hızlanır, o sinir ya da acı karışımı his ne boksa kıvranırsın ama yine de kıza siktiri çekip kurtulamazsın ya. işte o durum. insan sevdiğini s.ker. sigara da yıllardır beni s.kiyor ama kurtulamıyorum. çünkü kurtulasım yok. günün en boktan anında çeker bi tane yakarsın. zippo kullanıyosan kapağı açtığında patlayan o çınlama üstüne hafif benzin tadıyla karışık gelen duman güzeldir. günün en keyifli anında da çeker bi tane yakarsın. bişeyler atıştırır yakarsın. sinir tepene vurur sakinleşmek için yakarsın. sex sonrası yakarsın. güzel bi manzaraya denk geldin arabanı kenara çeker manzaraya karşı yakarsın. soğuk biranın yanına yakarsın vs vs daha yüzlerce sayarım. belki ben fazla bağımlısıyım yıllardır sigara kullanmayan birinin hayatındaki bütün bu anlardan nasıl keyif aldığını algılamıyorum. içmediğim zamanları da zaten hatırlamıyorum. bağımlısı olmayan birinin de istediği kadar empati kursun anlayabileceği bi durum değil. yavaş yavaş öldürüyosa da bırak öldürsün damar tınanıklığı ve artan kalp krizi riskini ya da akciğer kanserinden geberme ihtimalini düşünerek sağlıklı yaşarken bi akşam psikopatın tekinin yolda silahını çekip kafanı parçalamicağı veya ekonomi sınıfından aldığın biletle seyahat ettiğin uçağın kalkıştan on dakika sonra çakılıp düşmiceği garanti değil nasıl olsa.

kendisini bırakan insanlar olduğunu da duydum onlara da burdan selamlar.
  • bir şekilde başlamışsan bir kere, bırakamadığın için içmeye devam edersin. sonradan bırakanlar oluyor tabii.

sigaraya başlamak için mantıklı neden ararsak da bir sürü mantıklı neden sayılabilir.
    örneğin; havalı görünmeye çalışmak, sigara içilen arkadaş ortamında sigara içmeyen tek kişi olmak istememek. can sıkıntısı vs
  • (bkz: askerlik)

ona rağmen içmedim. askerlikte sigaraya başlayanların nedenlerini mantıklı buluyorum lakin.
  • isteyene bahaneye gerek yok.sigara işte “sigara”bitti.
  • peaky blinders izlemek.
  • sevmek
  • 1 saat önce bırakmıştım tekrar başlattınız insafsızlar
  • içmeyince sinirlenmek
  • onu kaybettiğine inandıktan sonra nerede teselli bulacağını düşünürsen ona sarılmak.
    sigara da bunlardan biri.
  • zaten ölünecek olması bence gecerli bir neden.
hesabın var mı? giriş yap