• parasının çoğunu sigara ve içkiye veriyordur. sonra çocuğuma blokflüt alamıyorum diye kahve köşelerinde ağlar.

hayır, madem fakirsin, kahvede napıyorsun? gidip çalış.

ayrıca iki sigara parasına yamaha blokflüt alabilirsin. bir ay boyunca sigara ve içki içmediğini düşün. o parayla neler neler yaparsın da, yok işte... kime anlatıyorsak.
  • fakir olmasının sebebi belli insandır.
  • belki de altın kaplama bardakla çay içen zengin bir pislikten daha onurludur.
  • yalnızdır arkadaş
  • "benim en iyi dostum içkim sigaram*
    onlar da terk ederdi olmasa param..."

fakirlik güzeldir!
  • sigara ve içki konusunda bile ayrımcılığa maruz kalan insan. zengin olsaydı içmeye hakkı vardı. ama o fakir. onun neyine?..
  • alkol veya sigara günümüz şartlarında lüks oldu artık. eğer bu ürünlerin bağımlısı olmuşsanız, zengin de olsanız fakir de olsanız alıp içiyorsunuz.
    önemli olan nokta ise lise yılları. bu yıllarda arkadaş ortamlarında sigaradan uzak durmak gerekiyor. bir kez bile denememek lazım. ayrıca o çağlardaki çocuklar sigara veya alkol içince havalı göründüğünü zannediyor. bu havalı görünme çabası da insanları sigara ve alkole itebiliyor. bunun kanıtı da instagram'da alkol veya sigara içerken story paylaşan insanlar..
  • cebi fakir gönlü zengin insandır. candır.
  • bu meretlere harcamayıp daha iyi uğurda harcamaya veya biriktirmeye bile hali olmayan çaresizliktedir
hesabın var mı? giriş yap