• cihan kolivar: kimse korkmasın söyleyeceğini söylesin silivri soğuk değil. benim evde kalorifer yanmıyor burada yanıyor” demiş.

'türk milletini alenen aşağılama’ suçlamasıyla gözaltına alınan ancak ‘cumhurbaşkanına hakaret’ten tutuklanıp silivri cezaevi’ne konan ekmek üreticileri sendikası başkanı cihan kolivar, “neye göre yargılanıyorum, anayasaya göre mi, cumhurbaşkanının anayasasına göre mi?” dedi. kolivar, insanların cesaretli olması gerektiğini belirterek, “silivri soğuk diyorlar, ama hiç soğuk değil. benim evde kalorifer yanmıyor burada yanıyor” demiş.

link
  • cesur ve mert bir adamın söylemi.
  • uzaydan görünen 2 şey vardır;

1. çin seddi

2. cihan kolivar'ın taşşakları.
  • bence polisler de adamı niye gözaltına aldığına şaşırmıştır.
    türkiye'nin mevcut siyasi rejiminin tepetaklak aşağı gitmesinin ispatıdır bu tutuklama.

milletin a.... koyacağız diyenlere soruşturma açıldı mı?
  • sütçü imam, fırıncı cihan
  • heykelini yapsak en çok malzeme nereye gidicek belli.
  • sembol olacak bir soz. helal olsun, duruma gore lafini degistirmeyen mert bir adammis.
  • “neye göre yargılanıyorum, anayasaya göre mi, cumhurbaşkanının anayasasına göre mi? sendika başkanını sokrat'ta çevirdiler resmen.

karısı "seni nedensiz yere silivrinin soğuğunda tutuyorlar" diye ağlarken verdiği , "ne yani? nedeni olsa daha mı iyi olurdu?" hem burası bizim evden sıcak.

karısı "seni nedensiz yere öldürüyorlar" diye ağlarken verdiği , "ne yani? nedeni olsa daha mı iyi olurdu?" cevabı sokrates'in savunmasına nadide bir örnektir.

edit:düzeltme
  • yeni motto olabilir
  • giderek efsaneleşiyor.

(bkz: insan komşusunun diplomasını bilmez mi?)
hesabın var mı? giriş yap