• "canım oğlum, doğum gününü kutlar gözlerinden öperim. baban"

annemden aldığım istihbarat doğrultusunda, kendisinin bu mesajı 45 dakikada yazdığını öğrendim. 61 yaşındaki bu adamın çabası tek tuşla silinemez, silinmemeli!!
  • "sayın meltem ..., türk kızılayına bağışladığınız kan ihtiyaç sahibine iletilmiştir. bir hayat kurtardığınız için teşekkürler..."

her kan bağışı yapışımın ikinci gününde gelir. birileriyle bir şeyler paylaşmanın en güzel halidir.
  • ölmeden birkaç ay evvel annemin beni hep sevdiğini yazdığı sms. aslında o ölmeden önce silmiştim o mesajı, ölümünden sonra o'nun telefonunda buldum, saklamış yolladığı mesajı. şimdi de ben saklıyorum.
  • babamdan gelen mesaj..yıllar önceydi..
    "kızım sana verdiğim ilaç grip hapı değil uyku hapıymış hemen eve dön"
  • patrondan gelen mesaj:

beni ara, ingilizce konusacagim, sasirma
  • benim icin sudur;

boat show 2011 de 'la bakalım ici nasılmıs' diyerek gezdigimiz carver marka yatın önündeki stanta telefon numaramı bırakmam sonucu yat şirketinin bana attığı;

'fuarda özel ilgi gösterdiginiz ... marka yatımızın 439,000 $ + kdv olan fiyatını size özel 25,000 $ düşürüyoruz, bize bu numaradan ulasabilirsiniz' mesajı.

adamların haşırt diye indirdikleri miktar benim 1 yıllık maasımdan fazla!

silmeye kıyamıyorum, fakirken zengin hissettiriyor.
  • çok sevdiğim, bana kısa sürede çok şey öğretmiş, bazı konularda aklımı başıma getirmiş, beni annem babam ve ablalarım kadar çok seven mükkemel bir insandan gelen bir sms mesajı:

- canım ben yarın sabah eskişehir'e gidiyorum, akşam gelin görüşelim. sonra uzun süre görüşemeyeceğiz.

evet, uzun süredir görüşemiyoruz.......özledim.

(bkz: 22 temmuz 2004 hizlandirilmis tren kazasi)
  • sınav zamanı sevdicek ders çalışmaktadır. o sırada mesaj atar:
    "hayatım şu anda önemli bir yer çalışıyorum da bi beş dakka çıkar mısın? .. aklımdan yani:)"

çok plansız, mütevazi ve şirin bi mesaj oluşundan olsa gerek.. uzun zaman telefona yerleşir bu mesaj.
  • "günaydın canım. naber? :)"

öyle bir öküze aşık olmuştum ki şu mesajın bana verdiği neşe ile baya idare ettim.

edit: "gülücüğe odaklan." dediğinizi duyar gibiyim.
  • tüpün bittiği ve yemekten sorumlu ev arkadaşının memlekette olduğu karanlık günlerdi. bu durumu benimle paylaşan daimi misafirimiz de en az benim kadar çile çekiyordu. hala silemediğim şu mesajı atmıştı bana:

"uygar* usak geldi mu,
    tüpsüz ocak yandi mu,
    yiyecek bisey oldi mu,
    simdi mide kazinur.."
hesabın var mı? giriş yap