şükela:  tümü | bugün
 • amerika'da baya pahaliya alabileceginiz kiyafetleri neredeyse belese satan, ancak kiyafet koleksiyonu arasinda daha cok takim elbiseler olan dukkanlar zinciri.

  mottosu "the best customer is an educated customer"'dir.

  koleksiyonu arasinda sims marka birsey bulamazsiniz, hepsi farkli (ve unlu) markalarin, buyuk ihtimalle ellerinde kalmis, veya outlet centerlarinda bir sure bekleyip satilamamis mallardir. ancak hicbiri defolu degildir.

  alisverisinizi yapar cikarsiniz, guzel guzel giyinirsiniz. $400 vereceginiz bir kostume $150 filan vermissinizdir en fazla, mutlusunuzdur.

  kasmir ceketlerden deve tuyu ceketlere kadar hersey mevcuttur.

  tek onemli nokta, sims'den alisveris yaptiktan sonra kimseye "ben sims'den alisveris yapiyorum" dememenizdir. zira insanlar "ne guzel kiyafet" diyecek, orijinal dukkanindan yuzlerce dolar sayarak aldiginizi sanacaklardir.

  "guzel bir takim elbise lazim ama cok pahali ya" diyen insanlarin ugrak noktasidir. tabii ne alacaginizi da bilmeniz lazim, zira bazi seylerin modasi hicbir zaman gecmiyor, ancak ne alacaginizi bildiginiz zaman ve hakikaten adamlarin dedigi gibi "educated (egitimli)" oldugunuz zaman degmesin kimse keyfinize.
 • iyi bir snowboard markasi
 • dayanıklıdır bu marka snowboard. vurusunuz dağa taşa bana mısın demez.
 • cd modeli fiyat/performans acisindan baslangic orta grubunun en baba snowboardudur.
 • (bkz: karl sims)
 • (bkz: the sims)
 • lateral ve prone pozisyonlarının birleşimi olan yatış pozisyonu. rektal tuşe ve lavman tedavilerinde sıklıkla kullanılan bir pozisyondur. link
 • bir de oyundaki karakterlerin piskolojisi fena kurcalanır işte o zaman çok da zevkli olur.
  örn. para kazanma hırsı olan bir karakteri zorla işinden alıkoyup kovdurursanız kapıda dilenir halde bulabilirsiniz ya da aile kurmak isteyen karakterin bütün ilişkilerine ket vurursanız bi bakarsınız almış yastığı çocuğu gibi seviyor vs.
 • sevmediğiniz insanları yapıp yakarak veya boğarak öldürebileceğiniz sevimli oyun
 • ks. station information management system

  pek çok endüstriyel - kamusal tesiste ve metro gibi raylı ulaşım hizmetlerinde hayat kurtarıcı olan otomasyon ağı..

  tesisteki tüm elektromekanik sistemler, sensörler, scada, giriş-çıkış kontrolleri, güvenlik kameraları, tesisler arası iletişim vs. bu ağda toplanır..

  hani bilimkurgu filmlerindeki "ana bilgisayar" vardır ya.. bir binadaki veya uzay gemisindeki her şeyi kontrol eder, sistemleri devreye alır veya çıkarır, izler, takip eder, yönergeleri uygular, tavsiyeler verir.. kararları bazen otomatik olarak alır, bazense bir insan operatörün kararı için bekler.. hatta filmin sonunda; "bu tesis 5 dakika içinde kendini yok edecektir, geri sayım başladı" anonsunu yapan bile işte bu sims'dir.. *

  biz farkında olmasak da, bu gün hemen her yerde bu otomasyon devrede.. pek bilimkurgu değil yani..