• kantitatif teknikler finali sene 1988...

"hocam,
    kendime ve size olan saygım kopya çekmeme engel oluyor, kafamın da dersinizi almadığını düşünürsek bütünlemelerde görüşmek üzere, o güne kada ikimize de iyi tatiller"

sonuç :
    hoca peşimden seslendi, salona çağırdı, tek tek dikte ettirerek almam gereken notu (71 di sanırım) alabileceğim bir kağıt doldurttu ve göz kırpıp "seninle mi uğraşacağım bir de bütünlemelerde" dedi
  • öğrenciliğinin 6+ yılında olan öğrencilerin,hocanın gözüne sokar gibi giriş yıllarını belli eden numaralarını büyükharf,bold,italic yazdığı da görülmüştür.
    her ne kadar açık bir not olmasa da "hocam yap bi güzellik,ben de kurtulayım sen de" mesajını veren yerinde bir imadır.
  • din sınavında hocadan fazla puan koparmak için kağıdın başına 'bismillahirahmanirahim' yazılabilir.
  • ocak ayında evlenen bir arkadaşımın yazdığı nottur.
    not şöyle:
    - hocam yarın nikahım var çalışamadım, çok heyecanlıyım.
  • bir arkadaşımızın mezun olduğu dönem final kağıdı:

"hocam merhaba. biliyorsunuz yedi senedir bu bölümdeyim ve ne yazık ki kimyayı hiç sevmedim. sınava gerçekten çalıştım ama sorduğunuz soruların hepsi bilmediğim bölümlerden. o nedenle aşağıya çalıştığım bölümlerden olan alternatif sınav soruları yazıp çözüyorum, sevgiler".

finalden 80'le geçip mezun olarak, üstüne bir de master ve doktora patlatmış bir köftehordur kendisi.
  • ders: milli güvenlik

"üniformalı erkeklere bayılırım"
  • istatistik hocam şöyle demişti:
    -örneğin sınavdasınız.bir soruyu çözmek için sayfalar harcadınız,ancak bir baktınız sonunda bulduğunuz olasılık negatif ya da 1 den büyük çıktı.* şöyle bir not düşün: ''hocam ben biliyorum ki sonuç böyle çıkmamalı ama bu kadarı geldi elimden.'' bu not size ek bir puan kazandırmamakla beraber,sizi, benim diğer sorularınızı okumaya başlarkenki ''bu çocuk da tam salak'' önyargımdan kurtarır.
  • sapsal bir arkadasim; sinav heyecaniyla yazdigi notu silmeyi unutmus, aslinda o not hocaya degildi..
    "ikinci soru ne lan?"
  • +ne lan bu?
    -hocam böyle
    +"risk budur" yazıyor burda
    -evet hocam. risk budur!
    +sana riski soran oldu mu?
    -budur hocam.. risk.. boş kağıt verebilmektir
    +çalışmadın değil mi?
    -risk hocam..
    +o kadar verdim soruları önceden, bari dün gece şöyle bi okusaydın
    -dün gece meltemle gelecekteki planlarımızdan bahsettik
  • yer:odtu matematik bölümü
    kişi:1. sınıf öğrencisi bir mağdur
    olay: ilk analitik sınavı

sorunun çözümü uzadıkça uzamaktadır ve bir türlü kağıda sığmamaktadır. kişi her seferinde kağıttaki yazıyı silerek daha küçük yazmayı dener ve yine de sığdıramaz en sonunda çileden çıkar ve şunu yazar:

"hocam çözüm sığmadı siz burdan devam edin sonucu bulursunuz"

tabi yarım puan alır o ayrı...
hesabın var mı? giriş yap