şükela:  tümü | bugün soru sor
 • karadağ bağımsızlığını ilan ettikten sonra yoluna tek başına devam eden milli takım, bu haliyle ilk kez bir dünya kupasına katılacak. vidic, ivanovic, stankovic, tosic, kuzmanovic gibi önemli isimlerin yer aldığı takım fransa'yı bile alt edip, dünya kupası eleme grubunu lider olarak tamamladı.
 • 2010 dünya kupasına renk getirecek takımlardan. sürpriz beklenecek takımların başında geliyor.
 • çok iyi bir jenerasyon yakalamış takımdır kesinlikle. 2010 dünya kupası için başarı kriterleri çeyrek final olmalıdır bence. dejan stankovic, gojko kacar, ljubomir fejsa, zoran tosic,marko pantelic,nemanja vidic, branislav ivanovic,milan jovanovic, milos krasic, zdravko kuzmanovic... yetenekli futbolculardan kurulu organize bir takım, bana göre hırvatistan'ın 2008' de almanya'ya yaptığını bu kez sırplar yapacak gibi duruyor. gruptan lider çıkmaları hiç de sürpriz olmamakla beraber daha da ileri gidebilecek kapasiteye sahipler. almanlar için pek bişey farketmez nasılsa her türlü en kötü yarı finalleri var gene.
 • bu sene dünya kupası kadrosunda çok sağlam üç futbolcu var. elbette diğer futbolcular arasında da çok sağlam olanlar mevcut. ama bu sene sırbistan şu üç eleman ile resmen televizyon başına kilitleyecek beni; marko pantelic, nikola zigic ve miloš krasic... bir de hakkını yememem gerekenler var; zdravko kuzmanovic, dejan stankovic ve nemanja vidic.
 • dünya kupaları sürpriz avrupalı üçüncülere alışıktır:

  '54 avusturya
  '74, '82 polonya
  '94 isveç
  '98 hırvatistan
  '02 türkiye

  şeklindeki sürpriz avrupalı üçüncüler listesinin yeni adayı.
 • 2010 fifa dünya kupası' nda sahaya çıkması beklenen muhtemel 11' i şöyledir :

  -------------------------------stojkovic--------------------------------------

  ----ivanovic-------------vidic----------lukovic---------kolarov-----------

  ----krasic-------------stankovic-------milijas--------jovanovic---------

  --------------------pantelic---------------zigic-----------------------------
 • yarın başlayacak dünya kupası için en büyük süpriz adayım... takım oyununu sahaya yansıtabilirlerse çoğu kişiyi yanıltabilirler. ayrıca maçlarının zevkli ve bol gollü geçmesini bekliyorum.

  edit - hem benim için, hem de ülkeleri için tam anlamıyla bir hayal kırıklığı oldu bu takım... böyle bir kadro çok etkili olmalıydı bence...
 • (bkz: #19369827)
 • bir an için isminin sonuna "oviç" veya "iç" eklerini ekleten her futbolcunun bu takımda oynayabileceğini düşündürten takım. bi de mesela kingson'a bakıyosun adam türk oldu faruk gürsoy ismini aldı ki gerçek ismiyle alakası kalmadı...ama sırp olsaydı "kingstonoviç" der geçerdi.