• boylesi primitif bir tanimlama yapmak icin, 17 ya$in altinda olmak gerekir sanirim. her insan dogar, buyur, cali$ir ve para kazanir. 29 ya$ina gelmi$ bir bayan, bu sifata ermemek icin $irketi birakip tarlaya mi gecmelidir? yoksa her yil ya$ini mahkemece 1 ya$ ufalttirmali midir? yada en iyisi birakalim fantezi malzemesi olsun?

evlenen her 30luk bayan emekli mi olmaktadir? cali$tigi yere $irket yerine muessese mi denmeye ba$lanir?

(bkz: cevap verilmesi beklenmeyen sorular)
  • hayat icerisinde bir erkek ile ayni kariyer yolunda yuruyebilecek sekilde beyni gelismis, bunu yaparken bir erkekten daha cok mucadele etmis kadinlardir.
  • 30 yasina gelmis bir erkek olarak guzume daha bir guzel gorunmeye basladilar sanki... ya da bilmiyorum, belki de gercekten bu yastaki kadinlara karsi ozel bir ilgim var.

gun kabullenme gunudur. gecmiste oedipus kompleksi tasidigima dair soylevler de yayilmisti cevremde. evet, 30'lu yaslardaki o her seye ragmen diger genc kadinlardan daha kadinsi gordugum, daha cok begendigim, sacina, disine, tirnagina, kiligina kiyafetine daha bir ozen gosterdigini farkettigim kadinlara karsi ilgi besliyordum.

ve artik, 30 yasina girdigim bu gunlerde artik daha bir acik edebiliyorum bu ilgimi. sirketlerdeki 30luk hatunlar gozumde; cekilir olmayan bu ofis hayatini varliklari ile cekilir kilan, ustelik artik yasitim olan ozel insanlar...

yine artik biliyorum ki; 50'li yaslara adim attigim ileriki yillarda onlara karsi duydugum bu ilgi asla yadirganmayacak. ve asla yirmilik bir hatuna ilgi duyan teneşirlik ihtiyarlar gibi elestirilmeyecegim...

ve olmamasi gereken seyler olmadigi surece sirketlerdeki 30luk hatunlar orada olmaya devam edecek... tabi ben de...
  • nereden bakıldığına bağlı olarak çıtır bile denebilir.
  • yuvarlak rakamların yuvarlak hatlarla ilişkilendirilebildiğini gösteren, kimi türk, kimi iyimser, kimi yüzücü, kimi patron insanlar.
  • şirket denen tüzel kişilik, işyerlerinin çok büyük bir çoğunluğunu kapsar (devlet dairelerine, derneklere filan şirket diyemeyiz, bunun dışında yasal ekonomik aktivitede bulunan kurumlara genelde şirket denir). bu durumda şirketlerdeki 30luk hatunlar kavramını üreten zihin, muhtemelen "30lu yaşlardaki çalışan kadınlar" demek istemektedir. bunların kesin ve ortak özelliği, yaşlarının 30-39 arası olmasıdır. bu insanlara, üstelik genelleme yapıp cinsel fantazilerle ilgili özellikler atfetmek ergenlik dönemini geçmiş, aklı başında bireylerin pek yapacağı birşey değildir.
  • yolun yarısına beş kala olan ablalarımız.
  • $irketin ünvanına ( anonim $irket - limited $irket - kollektif $irket - kit - bit - ws. ) orantılı olarak kaliteleri ve seviyeleri farklılık gösteren 30-39 ya$ arasındaki di$i kitle.
hesabın var mı? giriş yap