şükela:  tümü | bugün
  • merkezde bulunan şırnak lisesi öğretmen ve öğrencilerinin birlikte hazırladığı mükemmel bir duyarlılık örneği videodur.

takdir edilesidir.

edit: videoyu bana gönderen arkadaşım igtv'ye de yüklemiş.

edit2: video onedio tarafından da haber yapılmış.

edit3: okuldaki öğretmenlerden biri yutubdan da paylaşmış.
  • zor şartlarda güzel çalışma.
  • duygulandıran video. emeklerine sağlık.
  • güzel bir çalışma olmuş tebrikler emeği geçenlere.
  • videoyu izleyince, ülkedeki garip gureba bürokrasinin düzelmesi sonrasında anadolunun en ücra köşelerinden bile güzel şeyler çıkacaktır inancı yeniden geldi. emeği geçenlere çok teşekkürler...
  • şırnaklı pırıl pırıl yavrularımızın, hepimizin kalbine sıcaklık yolladıkları engelsiz dokunuşlardır.

bu harika dokunuşları ince ince dokuyup harikalar sahnesine dönüştüren öğretmenlerimiz ve bu gönülden dokunuşların sahibi şırnaklı öğrenci kardeşlerimiz, bilsinler ki:
    "bugün onlarla aramızda hiç bir engel kalmamıştır."

asıl engel; sevginin, emeğin, eğitimin üstünlüğüne inanmamaktır.
    onun için tebrikler size kahramanlar!
    bugün sizin sayenizde bir kere daha anladık ki;
    sevgi üstün,
    emek yüce,
    eğitim kutsaldır.

çok yaşayın engelsiz kalplerin kahramanları!
    kalplerimiz sizi daima bu halinizle; pırıl pırıl hatırlayacaktır.

şırnak'a ve şırnak lisesi'ne sonsuz saygı ve sevgilerimizle...
  • güzel bir video ellerinize sağlık.hepimiz birer engelli adayıyız ve bunu unutmamalıyız .
  • şu şehirde askerlik yaptım.bu kadar iyi niyetli, içten, samimi, yardımsever insanların toplandığı yer henüz göremedim.
    askerdeki dolabıma kilit gerekliydi.izin dönüşü almam lazımdı.şırnak merkezde bir çay içtim.kabak gibi parlıyorum asker olduğum o kadar belli ki...
    nalbur aramaya koyuldum, etrafta bulamadım.bir kahve vardı.önünde bir yaşlı dayı oturuyordu."selamın aleyküm amca, nalbur arıyorum" dedim."gel oğlum sen şimdi tarif etsem karıştıracaksın; beni takip et" dedi.dayıyla beraber gidiyoruz şırnak sokaklarında.içimden bir seste gitme oğlum , nereye götürüyor acaba seni diyor ve endişe var.
    dayı beni nalbura kadar getirdi, içeri girdi benle beraber ve kürtçe birşeyler söyledi.çıktı gitti.ben tabi çok teşekkür ettim dayıya.sonra merak ettim ne dedi size diye sordum nalbura.
    "askerdir, ucuzdan ver" demiş.dışarı çıktım dayı beni orada bekliyor."evlat, 23 ncü jandarma tümen komutanlığını bulamazsın, ondan bekledim gel önce kahvede bir çay içelim; zamanın var değil mi" dedi.ve amca ile çay içtikten sonra kahvede beni tümene kadar bıraktı.
    16 sene geçti askerliğimden ve nadir iyilik gösteren insanlardan biriydi bana bu amca.bunu birliğime geldiğimde komutanlarıma bile anlatmıştım.askerlik anılarımda da baş köşede bu amca ile anım her daim olacaktır.

tanım : hoşuma giden, duygulandıran çalışma.
  • video’da dikkatimi çeken detay bir düz lise için ingilizce öğretmenlerin çokluğudur. antalya gibi bir yerde fen lisesi okumuş biri olarak okulumuzda 4 tane ingilizce öğretmeni vardı ve düz liselilere göre biz iki kat fazla ingilizce ders saati alıyorduk.

birincisi; devlet bilerek mi ‘ ya bunlar nasıl olsa bizim dili öğrenemiyorlar, öğrenseler bile yanlış öğreniyorlar, önyargılılar ve kendi dillerine daha çok bağlı kalıyorlar o yüzden bizim olmasın ama onların da olmasın’ deyip ingilizce’ye mi ağırlık vermişler?

ikincisi: devlet gerçekten de dünyaya ayak uydurma, başka dilleri ve yayınları anlama konusunda dile önem mi veriyor?
  • elinize sağlık güzel video. umarım çok kişiye ulaşır.