• sigara içmek yasaklansa içilmeyecek sananların katıldığı istek. gerçi sigarayı bir şekilde halledersin; ülkeye sokmazsın, asayişle de kaçak olanları halledersin. hadi bu örnekte siyanürü de yasakladık diyelim, insanların intihar etmesini yasaklayabilir misin? yahu kardeşim yasak kimseyi durdurmaz. intihar etmek kendi canına kast etmektir. akli dengesini yitirmiş bir insanı kim durdurabilir? önemli olan bu insanların bu duruma nasıl düştüklerini araştırmaktır. insanlar neden bu yolu tercih ediyor? yasaklarla hiç bir yere varamayız; hele ki bu durumlarda.

edit: zor zamanlardan geçiriyor türk halkı; sadece ekonomik değil, psikolojik olarak da sıkıntıya giriyoruz. maldan, paradan daha önemli bir şey varsa o da candır, sağlıktır.
  • ulaşılması zorlaştırılabilir.fakat yasaklanması çok birşey ifade etmeyecektir.
    konu eğer intihar ise maddi manevi sebeplerin araştırılması gerekir. hani devlet insanlar için var ya devletin de bir el atması gerekir. sosyal devlet senin yollarına güller serdik...
  • hangi yasak neyi engellemiş ki, önemli olan toplumsal psikoloji ve mutabakatlar.
  • beyinsiz zihniyetin arzusudur.

zamanında bu yasakçı zihniyet yüzünden pokemon'u bile elimizden almışlardı. tam en güzel yerinde, charizard evcilleştiği andan sonra izleyememiştik.

denizleri de yasaklayın amk'larım, insanlar boğuluyor sonuçta.
    doğalgazı dayasaklayın amk'larım, insanlar zehirleniyor sonuçta.

götünüze zor gelen her şeyi yasaklayın. kendinizi öyle tatmin edin.
  • öyle bir yerde yaşıyoruz ki yaşamak istesen yaşatmıyorlar ölmek istesen engel oluyorlar
  • browni intense de yasaklansın o zaman. olur mu öyle şey.
  • yasaklanan herşey daha çekici gelir. bu dünyanın yazılı olmayan yasalarından biridir.

sorun siyanür değil ulan.
  • sizleri anlayamıyorum. intiharı engellemek için siyanür yasaklansın diye kampanya başlatıyorsunuz ama bu gibi malzemeleri yasaklayarak bu eylemlerin önüne geçemezsiniz. insanların neden intihar ettiği hakkında haberiniz var mı? kaç haber çıktı karşınıza? geçim sıkıntısı yüzünden intihara kalkışan, atanamayıp canına kıyan. ana problemlerin çözülmesi gerekir, intiharı kolaylaştıracak malzemelerin kaldırılması bir işe yaramaz.
  • ıntihar 'ın nedenleri ortadan kaldırılsın ekonomik krizler yasaklansın!
  • potasyum siyanür zaten yasaklı bir madde. ben arayıp bulamamıştım. bulanlar nerden temin ediyor bilmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap