• a.b.d.'nin hıncal uluç'u. neyseki yalnızca spor konularında konuşuyor. ama hemen hemen her spor hakkında bir diyeceği var. basketbol, amerikan futbolu, beyzbol, golf, tenis... herşeye ve herkese karşı espn yorumcusu
  • sıkı bir spurs fanıdır kendisi. kawhi'nin gidişini hala sindirememiştir. her fırsatta kawhi'yi küçük göstermeye çalışıyor. amerikan trollü.
  • lebron nefretiyle bilinen, abd'nin en önde gelen spor yorumcularından biri. kendisiyle ilgili en büyük eleştirim seri tahminleridir. asla ve asla gerçekten olacağına inandığı tahminleri söylemiyor. bütün tahminlerini totem ve eleştiriye yol hazırlamak için yapıyor.

örneğin kendisi lebron'un en büyük karşıtıdır, yıllarını lebron'un abartıldığı kadar iyi olmadığını savunmaya vermiştir, fakat garanti ediyorum ki, son 10 yılda bütün spor yorumcularının yaptığı tahminler veri haline getirilsin, skip bayless lebron'un kazanacağına dair açık ara en çok tahmini yapan insandır. bütün tahminlerinde lebron her seriyi süpürür. seri kaybetmeyi geç, çok ama çok nadiren lebron'un takımlarının maç kaybedeceğine dair tahminde bulunur. böylece kendince iki şeyi sağlar:

1. totem olayı. abd'de jinx diye geçiyor bu kavram. skip bayless da aşırı derecede bu batıl inanca bağlı. öyle ki haddinden sık bir şekilde maçı izlerken giydiği kıyafetin maçın sonucunu belirlediğini söylediğini duyabilirsiniz.

2. eleştiriye yol hazırlamak, yani abd'de "setting him up for failure" şeklinde geçen kavram. temel olarak şu, skip diyor ki lebron bu seriyi süpürecek, ondan sonra lebron kaybedince şunu savunuyor: "lebron süpürmesi gereken bir seriyi kaybetti", yani o kadar kötü.

nitekim son iki sezondaki tahminleri şunlar oldu:

lakers-portland : lakers süpürecek
    lakers-houston : lakers süpürecek veya 4-1
    lakers-denver: lakers süpürecek
    lakers-miami: lakers süpürecek veya 4-1
    lakers-golden state: lakers 20 sayı farkla kazanacak
    lakers-phoenix: lakers süpürecek veya 4-1

ya arkadaş, sen kendini yırta yırta lebron çok kötü, önemli maçlarda ve önemli anlarda yok oluyor diye anlatmıyor musun yıllardır?

yani düşünsenize, bana beşiktaş soruluyor, fanatik bir şekilde beşiktaş'ın çok abartıldığını, iyi bir takım olmadığını savunuyorum, hatta bu şekilde namım yayılıyor beşiktaş'ı hep kötüler diye, fakat her derbiden önce çıkıp beşiktaş 4 atar, beşiktaş 5 atar, beşiktaş her maçı farklı kazanır diye tahminde bulunuyorum.

öte yandan clippers 2-0 geri düştüğünde işe şunu demiştir: "clippers'ın tek maç kazanmasına bile artık hiçbir ihtimal kalmadı, clippers benim için kesin olarak bitmiştir".

eğer bunun yorum yaptığı şey hakkında duygusal bir yatırımı yoksa çok başarılı, orjinal, kapsamlı yorumları olabiliyor. fakat lebron ve durant denince aklını çıkarıyor, şöyle bir kenara koyuyor, ondan sonra yorum yapmaya başlıyor. lebron emekli olduktan sonrası için de luka'yı yavaş yavaş aynı ışığın altına getirmeye başladığını görüyoruz. çok ağır ve acımasız eleştirileri var luka hakkında, larry bird'le karşılaştırılınca kriz geçiriyor. halbuki shannon sharpe'ın da tekrarladığı bir gerçek var ki, luka'nın şu anki yaşındayken larry bird hala üniversitede oynuyordu.
  • ekranlarda gördüğüm en büyük lebron hater'ı. şovmen olduğunu, işinin show business olduğunu biliyor, o yüzden çok iyi rol yapıyor.
  • şu kalibrede bir troll bu:

https://twitter.com/…less/status/464836080710086656

lebron haterlarına dayalı tv kariyeri yaparak bu salakların üzerinden yılda 6 milyon dolar kazanan profesyonel troll fox yorumcusu. dün geceki malum sondan sonra espn de durur mu yapıştırmış ayarı :

https://twitter.com/…eon1/status/744763319802724352
  • sadece spor hakkında ahkamist olduğu için bence amerika'nın ahmet çakar'ı. gerçi ahmet hocam üslubu acayip olsa da bir çok konuda doğru tespitlerde bulunur; bunda o da yok. tam mal değneği.
  • lebron karşıtı tutumuyla bilinse de(tv kariyeri bundan ibaret neredeyse) geçenlerde lebron'ın bronny'nin maçında yaptığı aşırı hareketleri gündem olunca onu savunmuş "benim babam alkolik piçin tekiydi. maçlarıma hiç gelmezdi. keşke lebron babam olsaydı" demiş, içimi burkmuştur.

seni iyi anlıyorum manboobs reis. keşke benim babam da lebron olsaydı.
  • ben bu adama mal değneği demişim ama şimdi baya seviyorum ve kendisinden gıyabında özür diliyorum. tamamen benim eşşekliğim skip.
  • badisi stephen a. smith ile amerikan televizyonlarinin erman toroglu - ahmet cakar ikilisini olustururlar. espn'de haftaicleri gunde 2 saat her turlu spor dalini konustuklari first take adli bir programlari vardir. agirlikli olarak ise futbol (amerikan) ve basketbol konusulur.
  • ahahhaha bunun lebron nefretini tanımlayan 10 tweeti arasına çok net girer. bu ne lan ahsdhashhashsa
hesabın var mı? giriş yap