• türkçeye "kapışma" diye çevrilmiş harika bir film... bullet tooth tonynin kendisine silah doğrultmuş 3 zenciyi*** ekarte ettiği sahne muhteşemdir...*... aslında en başrolü de köpek oynuyormuş...
  • sol: give me the case
    avi: fuck you
    boris:give me the case
    avi: fuck you too
  • tyrone un calıntı arabanın koltugunu kendi arabasının koltugu gibi benimsemesi,bi ucagın inebilecegi kadar geniş bi alana dar diyerek park etmemesi,geri giderken kamyonete carpması,arabadan inerken kapısıya sıkısması esnalarında gelisen diyaloglarla yaran film.
  • dvdsi amazon.co.uk'de 7-8 pound'a kadar dü$mü$, süper, ar$ivlik film.
  • seyrederken cok eglendim.. filmin kurgusu insanı surekli tetikte tutuyor ve isi birazda izleyiciye bırakıyor..guy ritchie ingilizliğini fazlasıyla göstermiş.. konu itibariyle bana biraz get shorty'i hatırlattı.. zaten kara mizah değilmi yaptıkları varsın benzesin!.. ayrıcabenicio del toro gibi bir karizmayıda kadrosunda barındırmakla yeterince guzellesmis film.. butun oyuncular muhtesem..brad pitt aşmış bu filmde, irlandalı çingene aksanı ise ozellikle dikkat edilmesi ve takdir edilesi bir baska guzellik ..guy ritchie'ye hayran olmak icin guzel bir sebep bu film.. he birde bmw reklamı var ki o baska bir baslıgın entrysi olsa gerek*
  • izleye izleye divx'ini resmen a$indirdigim, sinemada izlemedigime bin pi$man oldugum guy ritchie harikasi. meslek icabi daha cok gorsel efektlerine dikkat ederek film izleyen benim gibi bir cok ki$inin de takdirine $aayan olmu$ bir ba$yapit, ba$ucu filmi.* karakterler, senaryodaki ustalik ve onceleri hic hazzetmedigim brad pitt'ten brick top hayvanina kadar sergilenen mukemmel oyunculuk bu film icin bahsedilebilecek kucucuk detaylar. ayrica ingiliz lehcesi bu filmi daha da komik ve izlenilebilir yapiyor ki; "anlatmakla olmaz, ya$amak gerekir" derim ben.
  • filmde holiday değil lucky star çalmaktaydı, bu da başka bir ayrıntı ve düzeltme.
  • yahudilerin elmas tüccarlığı tarihi, ingilizlerin boks tarihi , çingenelerin gelenekleri , köpekler ve köpek döğüşü üzerine kurgulu, zenci-amerikalı-rus-japon her türden gangster , domuz çiftliği sahipleri ve onların çok büyük gibi görünen ama dönüp dolaşıp yine kendilerini buldukları küçük dünyalarını anlatan brad pitt in oynamaktan çekinmediği bağımsız ingiliz yapımı film. her ne kadar tarantino dan esinlenmiş olsada , geçişler tarantinonun ki gibi basit değil , kesin degil , insanı yormuyor ve bütünlük kazandırılmış .
    (bkz: boynuz kulağı geçer)
    (bkz: artık herkes milyoner)
  • izlediğim en başarısız soygun sahnesi ile en karambol kaza sahnesini bünyesinde barındıran, bazı detayları hatırladıkça olduk olmadık yerlerde yüzümde saçma bir gülümseme ile dolaşmama yol açan guy ritchie klasiği...
  • şöyle diyeyim, öyle akıcı bir filmdir ki bu, bir tek sahnesine bakıp geçmek için başına oturduğunuzda sözkonusu sahneyi ve filmin geri kalanını izlemeden kalkamazsınız ekranın başından.
hesabın var mı? giriş yap