• tracklisti aşağıdaki gibi olan bombay bicycle club albümü

1. overdone
    2. ıt’s alright now
    3. carry me
    4. home by now
    5. whenever wherever
    6. luna
    7. eyes off you
    8. feel
    9. come to
    10. so long, see you tomorrow
  • mükemmel bir kapanış şarkısı.

4:30 dan itibaren degisen ruh hali, hüzünlü bir ayrılığı umut dolu bir vedaya dönüştürmüs.

trası kesip sözlerini de yazayım tam olsun bari.

when you reign it down, lights come [x4]

you're packing up, packing up
    i won't see you again
    but you have made, you have made it up

keep going round and round and round [x4]
    but i love you
    (and i love you)
  • bir william maxwell kitabı. çiğdem erkal ipek çevirisi "hadi, yarın görüşürüz" adıyla jaguar kitap'tan çıktı:

http://www.idefix.com/…a-roman/urunno=0001686080001
  • jaguar kitaptan okuduğum en kötü kitap. yorumum tamamen subjektif olacak. şöyle ki; amerikan taşra hayatına dair kitapları okumayı hiç sevmiyorum. hele ki bu kitaptaki gibi doğru düzgün bir hikayesi olmayanları hiç sevmiyorum.
  • berbat bir roman. 144 sayfayı tamamlayamadan yarısında bıraktım. bir hikaye yok romanda. bir çocuğun sıradan büyüme hikayesi.
  • çevirisi mi berbat diyeceğim "çiğdem erkal" imzası var, mümkün değil. konu mu kötü diyeceğim hayır okuyucuyu son derece diri tutabilecek bir konu. ama olmadı, 150 sayfalık kitap öyle yordu ki beni. bir anda mekan değişiyor, şimdi neredeyiz, diye duruyor anlamaya çalışıyorsunuz. birinden bahsederken bir sonraki paragrafta bambaşka birinden farklı bir olaya geçiveriyor. çok yoruldum okurken.
  • richard ford'un wildlife'ından sonra okudum. farklı anlatım tarzlarına rağmen iki hikaye de ergen oğlanların merkezinde olduğu çatırdayan aileler etrafında kurulduğu için kafamda aynı rafa yerleştiler. anlatıcıların 30-40 sene evvelki hallerini hatırlayarak okura seslenmeleri de diğer bir ortaklıkları. hadi yarın görüşürüz iddiasız görünmekle birlikte, küçük bilgelik patlamalarıyla olağanüstü berrak bir metin. ford kitap için "büyüklüğü basitmiş gibi gösteriyor" demiş, daha iyi nitelenemezdi.
hesabın var mı? giriş yap